شورای شهر مشهد در پی آموزش و توانمندسازی بانوان و هنرمندان است

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به دنبال آموزش و توانمندسازی بانوان و هنرمندان، بویژه در محلات کم‌برخوردار این کلانشهر هستیم.

بتول گندمی روز جمعه در بازدید از اولین جمعه‌بازار پیشه‌های هنری در مشهد افزود: کسب‌وکارهای خرد و خانگی در فضای پیش‌آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب و صدمه را دیده‌اند، برهمین اساس، شهرداری مشهد اقدام به راه‌اندازی این جمعه‌بازار کرده ولی همچنان دغدغه‌های بهداشتی و گسترش کرونا باید مدنظر باشد و شهرداری توجه جدی به این حوزه داشته باشد.

وی ادامه داد: خلاء جمعه‌بازار برای عرضه صنایع دستی و آثار هنری و تبلیغ کار هنرمندان حس می‌شد که مورد توجه قرار گرفت و از سوی دیگر با ایجاد این جمعه بازار شهروندان نیز با ظرفیت‌ها و توان و استعدادهای مختلف و توانمند درون شهر آشنا می‌شوند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با بیان اینکه محصولات عرضه شده در این جمعه‌بازار از کیفیت مناسب برخوردار هستند گفت: تعداد بسیاری از هنرمندان و بانوان شبانه‌روز برای تولید محصولات خود تلاش می‌کنند ولی بستری برای عرضه تولیدات خود ندارند و واسطه‌ها سود و منفعت اصلی را می‌برند.

وی افزود: امیدواریم با برپایی چنین روزبازارهایی بستر لازم برای عرضه محصولات فراهم شود.

گندمی با تاکید بر لزوم گسترش چنین فضاهایی توسط شهرداری ادامه داد: مکان مناسب‌تری می‌توان برای برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در نظر گرفت تا در تمام فصول سال شاهد برپایی آن باشیم.

وی گفت: در زمان تصویب بودجه سال ۹۸ اعتباری برای پرداختن به موضوع کسب و کارهای خرد در نظر گرفته شد که باید تمرکز روی ایجاد شبکه کسب‌وکارهای خرد و خانگی ایجاد می شد و درحال حاضر با حمایت جهاد دانشگاهی، شبکه‌های خوبی در حوزه پوشاک و چرم ایجاد شده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد افزود: این شبکه‌ها دغدغه فروش و بازاریابی را برطرف می‌کنند و شورای شهر نیز از چنین فعالیت‌هایی حمایت می‌کند و امیدواریم در تمامی رشته ها شبکه‌های مربوطه نیز شکل گیرد.

نخستین بازار تخصصی این کلانشهر برای عرضه آفرینشهای هنری در قالب جمعه بازار اول آبان ماه جاری فعال شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =