استاندار خراسان رضوی: کتابخانه‌ها باید به پاتوق فرهنگی تبدیل شوند

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: عنایت و اهتمام کتابداران و مسوولان فرهنگی در ایجاد بسترهای مطالعه و از همه مهم‌تر تبدیل نمودن کتابخانه‌های عمومی به عنوان پاتوق‌های فرهنگی و اجتماعی، هدف مقدس و ارزشمند است.

به گزارش استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان عصر جمعه در پیامی به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار افزود: امیدواریم همانند گذشته بیش از پیش محقق و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هر روز شاهد رشد روز افزون آگاهی و دانایی باشیم.

وی ادامه داد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مغتنمی است که از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی، کتابداران و فعالین فرهنگی این حوزه که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تلاش می‌نمایند، قدردانی شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: پیشرفت و نوآوری و درنوردیدن مرزهای دانش و آگاهی ایران اسلامی در سایه زحمات و خدمات این عزیزان به بار می‌نشیند.

وی افزود: به فضل الهی، همانند گذشته و با تلاش کتابداران فرهیخته و مسوولین فرهنگی این حوزه، قدم‌های محکمی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداشته خواهد شد. اینجانب ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از تمامی تلاشگران این عرصه کمال تشکر و قدردانی را دارم، توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

۲۴ آبان به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha