بازاریان کشور ۵۰۰ میلیارد ریال به مبارزه با کرونا کمک کردند

مشهد- ایرنا- رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور گفت: از ابتدای شیوع کرونا فقط در یک مرحله از سوی خیران، بازاریان، اصناف و فعالان اقتصادی افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال برای پیشگیری و مقابله با این ویروس کمک شد.

غلامرضا حسن پور روز جمعه در سفر به شهرستان تایباد و بازدید از طرحهای اشتغالزایی این شهرستان طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با گسترش این ویروس طی ۶ مرحله دیگر نیز بازاریان و اصناف کمک های نقدی و غیرنقدی داشته‌اند که در حال جمع بندی آنها هستیم.

وی ادامه داد: کرونا فرصتی را برای همه ایجاد کرد که در یاری‌ رساندن به مردم از هم سبقت بگیرند، در این میان کادر درمان کشور به ‌ویژه پزشکان و پرستاران در خط مقدم بودند و با تقدیم شهدای خدمت، برگ زرینی در تاریخ پرافتخار و کهن ایران رقم زدند.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور گفت: طی این مدت خدمتگزاران گمنامی نیز بودند که با پذیرش خطر از ابتدای اسفند سال گذشته تاکنون سنگر پشتیبانی و تولید را رها نکرده بلکه با اقدام جهادی و شبانه روزی خود در مدت کوتاه توانستند نیاز کشور به وسایل حفاظتی به ویژه ماسک را تامین کنند.

وی افزود: در حال حاضر ۵۰۰ کارگاه بزرگ، متوسط و کوچک در سراسر کشور به تولید انواع ماسک اختصاص دارد که روزانه افزون بر ۱۷ میلیون ماسک با نظارت حوزه بسیج اصناف تولید می‌کنند و به رغم افزایش قیمت انواع کالاها در بازار، قیمت انواع ماسک در حال کاهش است.

حسن پور ادامه داد: ایجاد اشتغال در مناطق مرزی و محروم یکی دیگر از مهمترین رسالتهای سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور می‌باشد که در این زمینه نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی به پایین بودن ضریب اشتغال در مناطق مرزی و محروم اشاره کرد و گفت: هم اکنون طرحهای متعدد در استانهای محروم و مرزی همچون استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، گلستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان در حال اجرا می باشد که زمینه اشتغال سرپرستان خانوار و جوانان جویای کار این مناطق و حتی زنان سرپرست خانوار را فراهم کرده و نقش بسزایی در تامین معیشت خانواده های محروم و مرزی داشته است.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور افزود: در این برهه حساس یک بار دیگر همانند دوران جنگ تحمیلی، نیکوکاران، اصناف و بازاریان دوشادوش هم و با یک برنامه ریزی منظم و کاربردی کارهای بشردوستانه‌ای را به ثمر رسانده و بسیج اصناف آمادگی همکاری لازم را با دولت و بخش خصوصی دارد تا از این فضایی که دشمن ایجاد کرده با موفقیت عبور کنیم.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با تمامی فراز و نشیب ها و سختی هایی که از طرف دشمنان تحمیل شده، امروز در اوج شکوه و عزت قرار دارد.

مدیر مرکز نیکوکاری امام هادی ( ع ) تایباد نیز گفت: در این سفر از سوی ۲ نفر از بازاریان و فعالان اقتصادی استان تهران ۱۰۰ دستگاه فرت بافی به زنان سرپرست خانوار تایباد اهدا شد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر سجادی افزود: برای این تعداد دستگاه فرت بافی افزون بر سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از سوی این نیکوکاران هزینه شده است.

وی ادامه داد: جامعه هدف این طرح زنان زیرپوشش نهادهای حمایتی از قبیل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی می باشند که شناسایی شده و این اقلام برای اشتغالزایی در اختیار آنها قرار گرفته است.

انواع حوله دست، حوله حمام و چادرشب از محصولات کارگاه‌های فرت بافی هستند، روستاهای فرمان آباد، چهار برجی، پساوه، خیابان، کهجه و پشته در تایباد از مهمترین نقاط تولید این هنر اصیل دراین شهرستان به شمار می‌روند.

تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =