تمدید آموزش غیرحضوری در خراسان جنوبی تا پایان آبان

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش غیرحضوری در ۱۰ شهرستان این استان تا پایان آبان ماه تمدید شد.

محمدعلی واقعی امروز (جمعه) اعلام کرد: کلاس‌های درس تمامی مدارس شهرستان‌های بیرجند، فردوس، قاینات، نهبندان، طبس، بشرویه، سربیشه زیرکوه، سرایان و درمیان به مدت یک هفته دیگر غیرحضوری خواهد بود.

وی گفت: فقط در شهرستان خوسف آموزش به صورت حضوری و با رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی استان خواست ضمن جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی در قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا مشارکت فعال داشته باشند.

وی افزود: با وجود غیرحضوری بودن آموزش، ضد عفونی کردن مدارس همچنان ادامه خواهد داشت.

کلاس‌های درس مدارس خراسان جنوبی در مناطق قرمز با هدف قطع زنجیره بیماری و حفظ سلامت دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی از ۲۱ مهر ماه امسال غیرحضوری شد و تاکنون به صورت هفتگی تمدید شده است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و ۱۲ منطقه آموزشی دارد.

پس از گذر خیز بیماری در تیر ماه امسال، از ابتدای مهر ماه نمودار موارد ابتلا و بستری به کرونا در این استان روند صعودی گرفته و این روند افزایشی در حال امتداد است.

براساس آخرین وضعیت مخاطره استان خراسان جنوبی و رنگ‌بندی شهرستان‌های استان که روز پنجشنبه ۱۵ آبان ماه منتشر شد، شهرستان‌های بیرجند، سرایان، طبس، فردوس، قاینات و نهبندان در وضعیت مشکی (بحرانی) هستند.

شهرستان‌های بشرویه، درمیان، سربیشه و زیرکوه در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و شهرستان خوسف هم در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند و هیچ یک از ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و سفید (کم خطر) نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =