عضو شورای شهر مشهد: حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی ضروری است

مشهد- ایرنا- عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی، هنری و مشاغل خرد و خانگی ضروری است.

شهناز رمارم روز جمعه در حاشیه بازدید از اولین جمعه‌بازار پیشه‌های هنری در مشهد افزود: در ۹ ماه اخیر، شغل هنرمندان به خطر افتاده و درآمدی نداشته‌اند، برهمین اساس به رغم شیوع ویروس کرونا، مجبور شدیم تا این بازار را راه‎‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: این بازارچه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در فضای باز شکل گرفته تا شرایط ایمن فراهم آید.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمی‌توان مدعی حمایت از کسب‌وکارهای خرد بود ولی در جهت حل مسائل و مشکلات و دغدغه‌های فعالان این عرصه قدمی برنداشت.

وی افزود: اگر به دنبال حمایت از هنرمندان و فعالان کسب‌وکار خانگی هستیم، باید زمینه و بستر فروش محصولات آنها را فراهم کنیم و جمعه‌بازار پیشه‌های هنری نیز با همین هدف شکل گرفته است.

رمارم اظهار امیدواری کرد موسسه‌های مالی و بانک‌ها نیز با پرداخت تسهیلات مناسب، فعالان عرصه مشاغل خرد و خانگی را با حداقل بوروکراسی اداری حمایت کنند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این بازدید گفت: طرح حمایت از مشاغل خرد و خانگی در سال ۹۸ به تصویب شورای شهر رسید و کارگروهی نیز با همین محور ذیل کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شکل گرفت.

احمد نوروزی افزود: بازارچه عرضه محصولات هنری و صنایع دستی یکی از نیازهای مبرم شهر مشهد، در جهت حمایت از هنرمندان و افرادی است که صنایع دستی را در منازل خود تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: طرح حمایت از مشاغل خرد و خانگی که شهرداری اجرایی کرده، دنیای وسیعی برای کار و اشتغال است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه زنجیره بین تولیدکننده و بازار مصرف نیازمند حلقه واسط قوی‌تری است، گفت: این حلقه واسط باید بتواند زمینه فروش محصولات در مکان‌های مشخص و دائمی و نیز فضای مجازی را فراهم آورد.

نخستین بازار تخصصی این کلانشهر برای عرضه آفرینشهای هنری در قالب جمعه بازار اول آبان ماه جاری فعال شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha