باز آفرینی بافت های فرسوده البرز با جدیت دنبال شود

کرج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: بازآفرینی بافت های فرسوده شهری البرز با هدف بهبود هرچه بیشتر شرایط این مناطق با برنامه ریزی منسجم و جدیت باید دنبال شود.

علی درویش پور روز جمعه در در حاشیه مراسم افتتاحیه سرای محله محمد شهر کرج گفت: باز آفرینی شهری به عنوان فعالیتی مداخله‌گرایانه که بخش‌های مختلف از دولتی گرفته تا خصوصی و مردمی را درگیر می‌کند.

وی ادامه داد: طرح های بازآفرینی توانایی اعمال تغییرات اساسی را در ساختار در محلات هدف دارد و موجب تغییرات  مثبت کالبدی ، اقتصادی، اجتماعی، محیطی و فرهنگی در منطقه می شود. 
 درویش پورگفت: باز آفرینی شهری روشی برای بسیج تلاش‌های جمعی و زمینه‌سازی برای توافق بر روی راه‌حل‌های برای تعیین سیاست‌ها و فعالیت‌های طراحی شده به قصد بهبود شرایط مناطق شهری، و توسعه‌ ساختارهای سازمانی لازم برای نیل به اهداف است.
سرای محله محمد شهر  با همت شهردای محمد شهر و مساعدت راه و شهرسازی با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و موجب ارتقای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی این منطقه خواهد شد.
همچنین پس از مراسم بهره برداری از سرای محله محمدشهر،  پروژه روشنایی بلوار سردار سلیمانی محمد شهر با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال با حضور معاون عمرانی استاندار البرز، مدیرعامل شرکت توزیع برق ، شهردار و اعضای شورای اسلامی محمد شهر به بهره برداری رسید.

یک سوم جمعیت استان البرز در بافت‌های‌فرسوده و غیرمقاوم این سکونت دارند که زنگ خطری برای وقوع بحران به ویژه در زمان حوادث طبیعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =