انتقاد عضو انصارالله از سیاست برنامه جهانی غذا در یمن

تهران - ایرنا - «محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن روز جمعه مدیر برنامه جهانی غذا را متهم کرد که مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به پایتخت و برخی دیگر از استان‌های این کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، الحوثی «دیوید بیزلی» مدیر برنامه جهانی غذا را متهم کرد که از ورود کمک‌ها به صنعاء و استان‌های تحت کنترل انصارالله و همچنین از ورود فرآورده‌های نفتی به این استان‌ها به بهانه نبود توافقی در این زمینه جلوگیری می کند.

وی گفت: اظهارات بیزلی درخصوص اینکه کمک‌ها به مناطق تحت کنترل انصارالله کاهش یافته است، واقعیت ندارد و پشت پرده انگیزه های سیاسی دخیل است.

الحوثی از کمک کنندگان و مقام های سازمان برنامه جهانی غذا خواست تا ضوابط شدیدی برای جلوگیری از استمرار اقدامات غیرانسانی در پیش گیرند.

پیش تر "مارک لوکاک" مسؤول کمک رسانی سازمان ملل متحد، هشدار داده بود که یمن با "بزرگترین قحطی با میلیون‌ها قربانی" روبرو می‌شود.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

براثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =