مانور برف‌روبی شهرداری منطقه یک در شمال تهران برگزار شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه یک تهران گفت: مانور برف‌روبی با آمادگی کامل نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ماشین آلات برف‌روبی در شمال تهران برگزار شد.

«سیدحمید موسوی»، شهردار منطقه یک روز جمعه در حاشیه حضوری در این مانور اظهار داشت: شهرداری منطقه یک با جانمایی و آماده سازی سایت های برفروبی در نواحی دهگانه و مرکزی و استقرار محل اسکان کارگران، برای بارش‌های پاییزی و زمستانی به آمادگی رسید.

وی گفت: با تعیین اعضای ستاد اصلی، مرکزی و نواحی جهت عملیات برفروبی، انجام مستمر جلسات هماهنگی با اعضا، عقد قرارداد تامین ماشین آلات و نیروی انسانی برفروبی با شرکت خودرو سرویس شهر و انجام مذاکره و توافق با سازمان مدیریت پسماند در زمینه تامین ماشین الات تخصصی برفروبی، ستاد برف روبی شهرداری منطقه یک آماده بارش های آسمانی است.

وی گفت: در حال حاضر جانمایی و آماده سازی  ۱۱ سایت اصلی برفروبی نواحی دهگانه و سایت مرکزی منطقه شامل استقرار ۲۰ دستگاه کانکس بعنوان محل استقرار و اسکان اپراتورها، رانندگان و کارگران انجام شده و داربست های مسقف جهت دپوهای سایت های اصلی و کانکس ها به متراژ ۱۴ هزار متر مکعب نصب شده است.

موسوی تصریح کرد: ۱۲۳ دستگاه ماشین الات شامل کامیون‌های نمک پاش مکانیزه، کامیون‌های تیغه دار، کمپرسی ده چرخ، کامیونت خاور، نیسان وانت، لودر، بیل مکانیکی و ۳۰ پاشنده مکانیزه مجهز به تیغه برفروب تامین و ۱۴۵ نفر اپراتور مجهز و آموزش دیده نیز آماده خدمات رسانی در روزهای برفی هستند.

شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: ۵۰۰ دستگاه مخزن شن مخصوص در معابر اصلی و فرعی جانمایی و در آن ها ۲۰۰ هزار کیسه شن مخصوص جهت دسترسی شهروندان قرار داده شده است تا در مواقع ضروری و پیش از رسیدن نیروهای برف روب اقدام به بازگشایی معبر نمایند و همچنین برنامه ریزی های لازم جهت تهیه حدود ۹ هزار تن مواد یخ زدا شامل شن مخصوص انجام شده که تاکنون  چهار هزار تن آن تهیه و تحویل منطقه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها