کشف روغن خوراکی احتکاری و رفع تصرف اراضی ملی در آستارا

آستارا - ایرنا - بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا با همکاری نیروی انتظامی، انبار روغن خوراکی احتکار شده را کشف و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان، اراضی ملی روستای بهارستان را از دست متصرفان آزاد کردند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۵۰ کیلوگرم روغن جامد و مایع امروز از یک انبار در این شهرستان کشف و فرد متخلف با پرونده تخلف به ارزش ۲۰ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

محسن آهنی افزود: با توجه به کمبود روغن در آستارا بازرسی انبارهای مواد غذایی تشدید شده است و روز گذشته با هدف تنظیم بازار، چهار تن روغن مایع به ارزش هر بطری یک و نیم لیتری ۱۴۶ هزار ریال در فروشگاه و هایپرمارکت ها توزیع شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: از همه ظرفیت ها جهت تامین ارزاق عمومی استفاده می کنیم و با کنترل بازار، همراهی مردم و پرهیز از هیجان کاذب در بازار آرامش و امنیت روانی جامعه را شاهد خواهیم بود.

 رئیس اداره منابع طبیعی آستارا هم اظهار کرد: یک نفر در روستای بهارستان، یک هزار و ۳۹۲ متر مربع اراضی ملی را تصرف کرده بود و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی فرد متخلف به دادگاه اقدام شد.

نسرین غزنوی گفت: وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و جنگل های این شهرستان را گونه های بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها