۲۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2222
کد خبر: 84108711
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شکست راهبردی آمریکا در انتخابات محرز شد

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه الیگودرز گفت: انتخابات اخیر در آمریکا زلزله‌ای سیاسی و اجتماعی و یک شکست کامل بود که برای مردم جهان محرز شده است.

حجت الاسلام مهدی سرلک روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات ۲۰۲۰ را می‌توان یک زلزله سیاسی اجتماعی در کشور به اصطلاح دموکراسی و مهد تمدن پوشالی غرب به شمار آورد.
وی اظهار داشت: انتخابات در آمریکا قاعدتا باید سمبل مردم‌سالاری و آزادی و اخلاق فردی و اجتماعی و حاکمیتی باشد، و حال آنکه واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد.
امام جمعه الیگودرز با بیان اینکه فرآیند انتخاب ناگزیر از بین ۲ حزب، اولین عارضه‌ی مزمن انتخابات آمریکا است، بیان کرد: در این نظام انتخاباتی، رای مردم و تأثیرگذاری آن بسیار کم است و گاهی اوقات چند کارت الکترال توان کنار زدن میلیون‌ها رای مردمی را دارد.
حجت الاسلام سرلک اضافه کرد: در سال‌های اخیر خصوصاً، ماه‌های گذشته اوج مردم سالاری در آمریکا با حمله به فروشگاه‌ها جهانیان را با شگفتی و تعجب روبرو کرده است و شگفت‌انگیزتر از آن رقابت‌های آلوده با میلیون‌ها دلار پول‌پاشی، پول‌شویی، تبلیغات و مناظرات انتخاباتی بین ۲ نامزد بود که نقطه‌ی اوج آن در تخلفات گسترده و بی‌شمار انتخاباتی در روز رای و پس از آن در درگیری‌های مسلحانه و غیرمسلحانه دیده می شود.
وی یادآور شد: بر این مبنا است که بزرگترین بازنده در انتخابات اخیر آمریکا، ترامپ قمارباز، نیست، بلکه نظام آمریکا است چرا که دولت این کشور نماد استکبار و هسته اصلی آن صهیونیزم جهانی است.
وی گفت: این یعنی در ماهیت این دولت استکباری که تجسم و تجسد شیطان است به هیچ وجه تفاوتی حاصل نخواهد شد.
سرلک بیان کرد: طراحی سناریوهای مواجهه با جبهه استکبار، کار یک تیم انقلابی و مطمئن به وعده‌های الهی و باورمند به نگاه رهبری انقلاب است و این چیزی است که با یک دولت حزب اللهی و انقلابی، تحقق پیدا خواهد کرد. 
امام جمعه الیگودرز تصریح کرد: باید برای استقرار چنین دولتی، گفتمان مناسب و نفوذکننده و پیش‌برنده در عمق جامعه را یافت و براساس آن حرکت کرد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha