۲۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1240
کد خبر: 84108703
۱ نفر

برچسب‌ها

دومین نوزاد سنگین وزن  ایران در خرمشهر به دنیا آمد

آبادان - ایرنا -  رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر گفت: دومین نوزاد سنگین وزن کشور با پنج کیلو و ۷۳۰ گرم در خرمشهر به دنیا آمد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان دکتر آرش نقدی جمعه  اظهار داشت: نوزاد خرمشهری در بلوک زایمان این بیمارستان، با تلاش متخصص زنان و زایمان و دو نفر از کارشناسان مجرب مامایی به روش طبیعی بدنیا آمد.

وی گفت: نوزاد پسر بدنیا آمده، چهارمین فرزند مادر جوان ۲۴ساله خرمشهری است که به صورت طبیعی پا به جهان نهاده است.

این در صورتی است که سه فرزند قبلی این مادر در حین زایمان وزن طبیعی داشته‌اند. خوشبختانه مادر و فرزندش با حال مساعد یک روز پس از زایمان از بیمارستان مرخص شدند.

دکتر نقدی افزود: با توجه به اینکه زایمان طبیعی یکی از شاخص‌های وزارت بهداشت بوده، سیاست‌های این مرکز نیز در راستای توصیه مادران به انجام زایمان طبیعی، به روش‌های متداول بوده است.

وی بیان کرد: مادران باردار، طی دوران بارداری در کلاس‌هایی که توسط کارشناسان مامایی در این مرکز اداره می‌شود شرکت کرده و با روش‌های علمی مراقبت دوران بارداری آشنا می‌شوند که این آگاهی به آنها در پذیرش و انجام زایمان طبیعی بسیار کمک می‌کند،  در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامتی مادران، این کلاس‌ها بصورت مجازی توسط کارشناس مادران برگزار می‌شود.

خرمشهر زیر نظر خدمات بهداشتی درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان است.

سنگین وزن ترین نوزاد ایران با پنج کیلو و ۸۰۰ گرم وزن فروردین سالجاری در بیمارستان شهدای کارگر یزد متولد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =