محور خطبه های نماز جمعه برخی از شهرهای استان بوشهر

بوشهر – ایرنا – امامان جمعه شهرستان های استان بوشهر با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در امریکا آن را شکستی راهبری برای نظام سلطه عنوان کردند.

امام جمعه گناوه گفت: نتیجه انتخابات رئیس جمهوری آمریکا پیش از آنچه نشانه شکست دولت ترامپ باشد، نشانگر شکست راهبردی آن کشور در ۴ سال اخیر بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: اگر چه سرشماری انتخابات اخیر آمریکا به پایان رسیده است اما آنچه قابل توجه بوده شکست راهبردی آن کشور در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی است.

وی اظهار کرد: آمریکا در ۴ سال دوران رئیس جمهوری ترامپ با شکست‌های متعددی روبرو شد که شکست در برابر بیداری و مقاومت اسلامی، جنگ‌های نیابتی در منطقه، کرونا، داعش، تحریم‌های تسلیحاتی و اجماع در شورای امنیت علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از عمده آنان است.

رکنی حسینی افزود:  یکی از بزرگترین بازنده‌های انتخابات رئیس جمهوری آمریکا عربستان سعودی است که میلیاردها هزینه کرد و  میلیاردها اسلحله از آن کشور  خرید.

امام جمعه گناوه با گرامیداشت هفته کتاب، گفت: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور پایین و در زندگی کمرنگ شده است و باید ارتقا یابد.

وی بیان کرد: کتابخوانی و مطالعه یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌های رشد فرهنگی عمومی جامعه بشمار می‌رود و تعالی بخش است.

***

بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت کنگان گفت: انتخابات آمریکا نشان داد این کشور در سراشیبی سقوط قرار دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام یوسف قاسمی در اجتماع نمازگزاران این شهر افزود: مساله مهم در خصوص انتخابات آمریکا شکست این حزب و آن حزب نیست بلکه مساله اصلی شکست آمریکاست.

وی بیان کرد: انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا یک زلزله سیاسی – اجتماعی در کشوری است که مدعی تمدن و جلال در غرب است.

قاسمی اضافه کرد: آمریکا در حالی انتخاب مردم و حقوق آنها را در دیگر کشورها نقض می‌کند که خود ناقض حقوق ملت خود است به گونه ای که گاهی چند کارت الکترال توان کنار زدن میلیون‌ها رای مردمی دارد.

امام جمعه موقت کنگان افزود: دادگاه عالی آمریکا نماد بی عدالتی، تبعیض و هیچ انگاری رای مردم است.

وی به خوشحالی برخی رسانه‌های داخلی کشور در خصوص برتری جوی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا گفت: اعتماد به آمریکا ساده لوحی و حماقت است.

امام جمعه موقت کنگان با اشاره به سبک زندگی آمریکایی ادامه داد: شگفت انگیزتر از حمله و هجوم مردم به فروشگاه‌ها و هایپر مارکت‌ها، رقابت آلوده با صدها میلیون دلار پول پاشی و پول شویی و تبلیغات مشمئزکننده این کشور بود.

قاسمی اظهار کرد: بزرگترین بازنده و شکست خورده در انتخابات اخیر نه تنها ترامپ قمار باز بلکه خود نظام آمریکاست همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند "آمریکا مانند کشتی تایتانیک غرق خواهد شد".

وی با اشاره به جنایت‌های آمریکا با حمایت از برخی کشورهای خودباخته عربی از جمله رژیم کودک کش سعودی بیان کرد: همان‌گونه که نیروهای مقتدر سپاه و دیگر نیروهای مسلح عین الاسد را به عین الجسد تبدیل کردند اگر دشمنان بخواهند غلطی کنند جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه با آنها برخورد خواهد کرد.

خطیب موقت جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره مفسر بزرگ آیت الله سید محمد حسین طباطبایی (ره) و روزکتاب و کتابخوانی و بازخوانی این مسئله در سیره و کلام رهبری فرزانه انقلاب یادآور شد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند نهادینه شدن در کشور است.

قاسمی گفت: این وعده الهی است که اگر در برابر دشمن استقامت و پرهیزگاری کنید زیانی از آنها به شما نخواهد رسید و خداوند به آنچه انجام می دهند احاطه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =