امام جمعه رشت: ملت ایران راست قامت در برابر ظلم ایستاده است

رشت – ایرنا – امام جمعه رشت گفت: دشمنان بدانند که ملت ایران هوشیارانه و راست قامت در برابر استکبار ایستاده و هیچگاه زیر بار ظلم آمریکایی ها نخواهد رفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این شهر افزود: ملت ایران آگاهانه و استوار در برابر قدرت ها قد علم کرده آنچنانکه این ملت و انقلابش بیش از ۴۰ سال گذشته در دنیا و بیداری آزادیخواهان جهان تاثیر گذار بوده است.

وی با اشاره به کاهش نرخ دلار و طلا طی روزهای اخیر اظهار داشت: عده ای در داخل کشور که از هر آب گل آلودی ماهی می گیرند، کاهش قیمت دلار و سایر قیمت ها را مرتبط به انتخابات آمریکا قلمداد می کنند تا زمینه ای برای ارتباط با آنان باشد اما دیگر تاریخ مصرف این حرف های عوام فریبانه گذشته است.

خطیب جمعه رشت با تاکید بر اینکه ملت ما بیدار است و فریب حرف های عوام فریبانه را نمی خورند، خاطر نشان کرد: خطاب من به آنانکه مرعوب ببر کاغذی آمریکا است، شما دنبال چه هستید، ملت ایران ۴۲ سال ایستاده و مقاومت کرده و می کنند و ذره ای از ارزش های انقلابی و اسلامی خود عقب نشینی نمی کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیان داشت: یک صهیونیسم رفت و صهیونیسمی دیگر در راس آمریکا آمد، بنابراین تاثیری در روابط ما نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها امروز بیش از گذشته به سمت فلاکت پیش می روند، اضافه کرد: آمریکای شکست خورده در حل مشکلات داخلی خود از جمله کرونا درمانده اند، امروز بیشترین بیماران و فوتی های ناشی از این بیماری مربوط به آمریکایی ها است.

آیت الله فلاحتی اظهار داشت: آمریکا در سرنگونی سوریه، حکومت مردمی ونزوئلا،  اختلاف اندازی میان رهبران فلسطینی، مقابله با مردم مستضعف و مظلوم یمن و تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران شکست خورده اند.

وی با بیان اینکه آمریکا بزرگترین کشور دارای بدهکاری جهانی است، خاطر نشان کرد: امروز این کشور در دنیا در موضع ضعیف است، حال در این شرایط به ما می گویند که برای کاه و یونجه دنبال این ها باشیم.

وی درباره کاهش دلار و ارز افزود : این مهم را مدیون قوه قضائیه و کارشناسان برون مرزی و رجال سیاسی خود هستیم که توانسته اند بخشی از اموال بلوکه شده ما را برگردانند که باعث شده قدری این کاهش ها قیمت ها را داشته باشیم و باید قدردان آنها و تلاش هایشان باشیم.

 عضو هیات علمی دانشگاه گیلان هم در سخنانی پس از خطبه های نماز جمعه امروز رشت گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی، بیش از ۴۰ سال با تکیه به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی خود استوار ایستاده و مقاومت کرده است.

محمد مهدی هدایتی با اشاره به انتخابات آمریکا افزود: اینک برخی در داخل از مجموعه سیاسی تبدیل به بنگاه های سیاسی شده اند و ادبیاتی تولید می کنند که انگار در دنیا چه اتفاقی افتاده است و آنان چنان برای این تحول شکننده سر و دست می شکنند که اگر مخاطب اندکی اهل بررسی نباشد از حرف های آنان دچار اشتباه می شود.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: چه طور می توانند آینده ملتی که با استفاه از ظرفیت های داخلی خود در ۴۰ سال استوار ایستاده را به چنین نتایج نامربوطی ربط دهند.

هدایتی با بیان اینکه متاسفانه غفلت هایی در مورد اظهارنظرهای برخی از مجموعه های سیاسی مشاهده می شود، ادامه داد: برخی از این غفلت ها ناشی از عدم فهم و درک تاریخ سیاسی و بین المللی دنیا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =