امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: قرآن را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم

زاهدان- ایرنا- امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: عمل به آیه‌های قرآن کریم از اهمیت زیادی برخوردار است و باید سرلوحه کارها قرار گیرد.

به گزارش ایرنا مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه اهل سنت ایرانشهر اظهارداشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران قرآن از مقطع دبستان تا دانشگاه آموزش داده می‌شود که این نشانگر اهمیت دادن به این کتاب الهی است. 

وی با بیان اینکه والدین برای داشتن فرزندان صالح، اول باید خود به تقوا و تزکیه نفس بپردازند تا بتوانند فرزندان خود را درست تربیت کنند افزود: وقتی جوانان و نوجوانان با قرآن انس گیرند هیچ وقت از دایره احکام الهی خارج نمی‌شوند. 

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: آشنا کردن فرزندان با احکام اسلامی و دینی، نامگذاری دینی به فرزندان، رعایت انصاف و عدالت بین‌ آن‌ها و محبت کردن به فرزندان از مهمترین راه‌های درست تربیت کردن است.

وی بیان کرد: آنهایی که شرارت و مشروبات الکلی مصرف می‌کنند حق مردم را می‌خورند و به منکرات روی آورده‌اند از قرآن و نماز فاصله گرفته‌اند. 

مولوی کریم زایی اظهارداشت: والدین باید نسبت به اقامه نماز سر وقت و آموزش قرآن فرزندان شان احساس مسولیت کنند.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر جاده ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =