برخی جاده‌های خراسان رضوی لغزنده و بارانی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در پی تداوم بارندگی سطح جاده‌های این استان در شهرستان‌های تایباد و بجستان لغزنده است.

ابراهیم نصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارتی، بارش برف و باران در دیگر جاده‌های استان خاتمه یافته و فقط در گردنه گوجگی جاده مشهد -کلات مه گرفتگی موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

وی ادامه داد: با وجود برودت هوا دما تا زیر صفر کاهش نیافته لذا یخ‌زدگی و لغزندگی ناشی از یخبندان در جاده‌های کوهستانی و برفگیر استان ایجاد نشده است.

با توجه به اعلام سازمان هواشناسی، پس از ورود سامانه بارشی اخیر به این استان طی هفته گذشته، اکنون از شدت بارش‌ها در مناطق شمالی کاسته شده و بارندگی بیشتر در مناطق شرقی و مرکزی خراسان رضوی تا ظهر فردا تداوم خواهد داشت.

۵۱ گردنه در راه های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ مقطع کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این راهها وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =