مشکلات کشور با تکیه بر توانمندی‌های داخلی برطرف می‌شود

زاهدان- ایرنا- امام جمعه ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تنها راه برون رفت کشور از مشکلات فعلی تکیه بر توانمندی‌های داخلی و اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام عیسی بزمانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ایرانشهر با بیان اینکه اتکا بر اقتصاد درون زا چاره رفع مشکلات کشور است اظهارداشت: اقتصاد درون‌زا یعنی اینکه تولید داخلی را رونق دهیم.

وی بیان کرد: بنا بر وعده الهی ملت‌هایی که در برابر مستکبران سر تعظیم فرود نیاورند پیروز نهایی خواهند بود چرا که خداوند یاور متقین است.

امام جمعه ایرانشهر با بیان اینکه شکست ترامپ در انتخابات باید درس بزرگی برای تمام زورگویان جهان باشد افزود: اتهام زنی و اهانت‌های متعدد ۲ نامزد ریاست جمهوری آمریکا در میتینگ‌ها و مناظرات انتخاباتی نشان داد که اخلاق در جوامع غربی هیچ جایگاهی ندارد.

وی بیان کرد: هر کسی به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود هیچ نفعی برای کشور ما ندارد زیرا آنان تنها به دنبال تسلط و چپاول هستند.

حجت‌الاسلام بزمانی اظهارداشت: برخی از افراد نباید مشکلات اقتصادی کشور را به بیگانگان ربط دهند ما کشور غنی هستیم و با تکیه بر توانمندی‌های داخلی می‌توانیم به خودکفایی برسیم.

وی به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: نقطه آغاز رسالت و دعوت اسلامی با خواندن و مطالعه شکل گرفت و پیشرفت هر جامعه در گرو مطالعه است.

امام جمعه ایرانشهر گفت: کتاب و کتابخوانی باید در جامعه نهادینه و به مطالعه و کتابخوانی اهتمام جدی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =