هوای آذربایجان‌غربی تا دوشنبه هفته آینده پایدار است

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با خروج سامانه بارشی از منطقه، هوای استان تا روز دوشنبه هفته آینده پایدار است.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه بارشی فعال در استان که از ۱۰ روز پیش در منطقه مستقر بود، امروز جمعه از آذربایجان‌غربی خارج شده‌ و به جز مه صبحگاهی تا روز دوشنبه برای استان پدیده خاصی پیش بینی نمی‌شود.

وی اضافه کرد: از اواخر وقت روز دوشنبه و روز سه شنبه موج بارشی جدیدی وارد استان می شود که بارش های خفیفی به همراه خود دارد، ولی زود گذر است.

وی با اشاره به اینکه تکاب طی ۲۴ ساعت گذشته پربارش ترین شهرستان آذربایجان غربی با هشت میلیمتر بارش بود، بیان کرد: میزان اندک و غیر قابل توجهی بارش نیز در شاهین دژ ثبت شد و در دیگر نقاط استان بارشی گزارش نشده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی درباره دمای ۲۴ ساعت گذشته استان نیز گفت: در این مدت، دمای ارومیه مرکز استان بین یک و ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان چالدران با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین شهر آذربایجان‌غربی بود.

آذربایجان‌غربی استانی در شمال غرب کشور با سالانه ۴۰۰ میلیمتر باران است.سردشت پربارش ترین شهر استان با سالانه ۱۰۰۰ میلیمتر باران است.

این استان درهفته گذشته شاهد بارشهای مستمری بوده که این بارشها در شمال استان موجب بروز سیل در برخی روستاهای شمالی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =