۳۵۵ زندانی در آذربایجان‌غربی از پابند الکترونیکی استفاده می‌کنند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان‌غربی با اشاره به رشد قابل توجه استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان در استان گفت: ۳۵۵ زندانی واجد شرایط در این استان با حکم مراجع قضایی به مراکز مراقبت الکترونیکی زندان ها مراجعه کرده و از امکانات مراقبتی پابند بهره‌مند شده‌اند.

حمزه بروجنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۱۴۱ محکوم توسط کارشناسان از طریق نرم افزار کشوری عدالت با پابندهای الکترونیکی در حوزه های تعیین شده  توسط کارشناسان در سطح استان به وسیله تجهیزات الکترونیکی مورد پایش و نظارت قرار دارند.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی در حال حاضر پس از تهران، دومین استان موفق در اجرای طرح پابندهای الکترونیکی برای زندانیاتن است.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تعداد کافی پابند الکترونیکی در اختیار استان قرار دارد، بیان کرد: محکومان واجد شرایط با حضور در مراکز مراقبت و بعد از احراز هویت توسط کارشناسان بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه صادرکننده یا مرجع اجرای احکام، از این خدمت بهره مند می شوند.

بروجنی گفت: دریافت تامین کیفری از محکوم بر عهده مرجع قضایی بوده ولی دریافت وثیقه جهت جبران خسارات وارده به تجهیزات و دریافت هزینه استفاده از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری از محکومان در محل مرکز مراقبت الکترونیکی استان صورت می گیرد.

 به گزارش ایرنا، طرح پابند الکترونیکی از جمله طرح های مهم قوه قضاییه برای حبس زدایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =