آبگرفتگی باعث کندی تردد در معابر شهری خوزستان شده است

اهواز - ایرنا - رییس اداره آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان با بیان اینکه تردد در معابرشهری استان به علت آبگرفتگی به کندی انجام می‌شود به رانندگان توصیه کرد برای جلوگیری از بروز تصادف ، با سرعت مطمئنه و با فاصله طولی مناسب حرکت کنند.

سرگرد افشین مهرآفرین روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه معابر درون شهری و برون شهری استان به علت بارش باران لغزنده هستند و رانندگی در این شرایط مستلزم رعایت اصول ایمنی است.
وی افزود: با توجه به اینکه گرمای خوزستان موجب خشکیده شدن برف پاکن ها می شود و بنابراین شیشه‌ها به‌خوبی پاک نمی شوند ، وضعیت حاصل موجب خیرگی چشم راننده در تخمین مسافت شده و حفظ فاصله طولی به‌درستی تشخیص داده نمی‌شود.

رعایت دقیق مقررات راهنمایی و رانندگی ضامن پیشگیری از حوادث است
رییس اداره آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت:رعایت دقیق مقررات راهنمایی و رانندگی در زمانی که امکان بروز حوادث وجود دارد ضامن پیشگیری از تصادف‌های رانندگی است.
وی با بیان اینکه اغلب تصادف های رانندگی ناشی از نادیده گرفتن مقررات راهنمایی ورانندگی است به شهروندان توصیه کرد کمتر از خودرو استفاده کنند و در صورت خروج از منزل شرایط خاص ناشی از لغزندگی سطح معابر را درنظر بگیرند.

موتورسیکلت‌ها تردد نکنند
سرگرد مهرآفرین از عموم رانندگان موتورسیکلت‌ خواست تا بازگشت وضعیت عادی  از تردد در خیابان های سطح شهرها خودداری کنند.
وی افزود:لغزندگی معابر موجب تزلزل ثبات حرکتی این وسیله نقلیه شده و در نهایت حوادث تلخ را به دنبال دارد.
رییس اداره آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی ورانندگی خوزستان گفت: موتورسیکلت‌ها در زمان بارندگی و لغزندگی سطح معابر حادثه ساز هستند و ناایمن بودن این وسیله نقلیه ، فوت یا مصدوم شدن راکبان موتورسیکلت را به دنبال دارد.
در سه روز گذشته اغلب مناطق خوزستان به خصوص مناطق شرقی استان و مرکزی استان تحت تاثیر یک سامانه نسبتا" قوی بارانی و مه آلود بوده است.
این نخستین بارش پاییزی فراگیر در خوزستان است.

سامانه بارشی بعدازظهر روز جمعه به تدریج از مناطق شرقی خوزستان خارج می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =