میانگین بارش‌های کرمانشاه به ۲۴ میلی‌متر رسید

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: میانگین بارش‌های یک هفته اخیر استان که اولین بارندگی‌های پاییز امسال هم بود به ۲۴ میلی‌متر رسید.

علی محمد زوراوند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین بارش یک هفته اخیر متعلق به پاوه با ۵۴.۲ میلی متر، روانسر با ۴۴.۳ و کرمانشاه ۴۰.۲ میلی متر بوده است.

وی ادامه داد: شهرستان های اسلام آبادغرب، کنگاور، سرارود، سنقروکلیایی، جوانرود، صحنه، ثلاث باباجانی، کرندغرب، کوزران، ماهیدشت و گواور نیز در این مدت بیش از ۲۰ میلی متر بارندگی داشتند.

زوراوند، همچنین از سومار، حمیل، قصرشیرین و گیلانغرب به عنوان کم بارش ترین نقاط استان طی یک هفته اخیر یاد کرد که میانگین بارش آنها کمتر از ۱۰ میلی متر بود.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه میانگین بارش های امسال استان را ۲۵.۵ میلی متر ذکر کرد و گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی قبل که ۵۴.۱ میلی متر بود ۵۷ درصد و نسبت به دوره بارشی بلندمدت ۶۱ درصد کاهش نشان می دهد.

وی در پایان با اشاره به خروج سیستم بارشی از استان، گفت: از امشب شاهد سرد شدن ۲ تا سه درجه ای دمای شبانه خواهیم بود به گونه ای که دمای شبانه شهرستان های سنقروکلیایی و کنگاور به منفی ۲ درجه نیز خواهد رسید.

زوراوند در پایان گفت: از اواخر روز دوشنبه (۲۶ آبان) موج ناپایدار دیگری وارد جو استان می شود که بارش هایی غالبا به صورت پراکنده برای بسیاری از مناطق کرمانشاه به دنبال خواهد داشت.