بارش‌های سال آبی چهارمحال و بختیاری به ۱۷ میلیمتر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: سامانه بارشی اخیر ۱۶ میلیمتر بارش برای استان به همراه داشت و با احتساب این بارش‌ها میانگین بارش‌های سال آبی استان به ۱۷ میلیمتر رسید.

مهران چراغپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارش‌های چند روز اخیر استان افزود: بیشترین بارش‌ها برای ایستگاه‌های لردگان و کوهرنگ با بیش از ۳۰ میلیمتر بارش گزارش شد.

وی ادامه داد: کمترین میزان بارش نیز برای ایستگاه‌های سامان، بن و شهرکرد با کمتر از پنج میلیمتر بارش گزارش شده است.

چراغپور از کاهش ۱۹ درصدی بارش‌های استان در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: این بارش‌ها همچنین در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت با کاهش ۶۵ درصدی مواجه است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای روز شنبه ۲۴ آبان کاهش محسوس دما و غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود و سپس از روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به استان بارش باران آغاز شده و در مناطق کوهستانی احتمال بارش برف نیز وجود دارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۸۶ در این استان آغاز شد و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها