آلودگی آب علت احتمالی مسمومیت اهالی «آبش احمد» کلیبر است
عکس تزئینی

تبریز - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به مسمومیت تعدادی از اهالی روستاهای بخش «آبش احمد» کلیبر گفت: علت احتمالی مسمومیت تعدادی از اهالی این بخش استفاده از آب آلوده منبع مشترک مورد استفاده بوده است.

 عباسعلی درستی، در گفت‌ و گویی با بیان اینکه هم اکنون حال تمامی اهالی این روستا خوب است، افزود: ساکنان تمامی روستاهایی که مسموم شده بودند سرپایی درمان شده ‌اند و هم اکنون مشکل خاصی وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه ساکنان روستاهایی که مسموم‌ شده بودند از آب منبع مشترک استفاده کرده اند، اظهار داشت: در سایر روستای همجوار که منبع آب آن ها جدا بود، مسمومیتی گزارش نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: روز اول گزارش مسمومیت در این منطقه، کلرسنجی نشان داد که میزان کلر باقیمانده در منبع آب‌ مطلوب نبوده و درصد کلر پایین است و بعد از آن و کلرزنی به حد کافی دیگر مورد جدیدی از مسمومیت گزارش نشد.

درستی، با تاکید بر اینکه اگر کلرسنجی به حدکافی باشد مشکلی هم پیش نمی‌آید، ادامه داد: هم اکنون کلرزنی انجام می‌شود و احتمال دارد اداره آب و فاضلاب روستایی هم در این مناطق در مقطع کوتاهی کلرزنی را در حد مطلوب انجام نداده باشد.

به گزارش ایرنا ۲۰ آبان ماه جاری ۲۰۰ نفر از مردم آبش‌احمد و روستاهای اطراف آن با علایم سطحی شکم درد و استفراغ به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان مراجعه کردند.

شهرستان کلیبر با ۹۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۱۰ کیلومتری شمال تبریز واقع است.

این شهرستان دارای ۲ بخش مرکزی و آبش احمد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها