کمک‌های مومنانه مورد توجه همگان باشد

شهرکرد- ایرنا-نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: تمامی افراد جامعه به کمک‌های مومنانه در شرایط کرونایی توجه کنند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته که به ‌دلیل بحرانی بودن وضعیت شیوع ویروس کرونا، جایگزین خطبه های نماز جمعه شهرکرد شد، کمک به یکدیگر در شرایط کنونی را ضروری اعلام و تاکید کرد: کمک‌های مومنانه و خیرخواهانه نسبت به خانواده‌های بیمار، فقیر، آسیب‌دیده و افراد درگیر بیماری کووید ۱۹ مورد توجه همگان باشد.
وی در بخشی دیگر از این پیام ،دشمن‌شناسی را امری ضروری دانست و افزود: دشمنان درونی، بیرونی، استکباری، طاغوتی و مستکبران باید شناسایی و از آنان فاصله گرفته شود.
نکونام، دنیا را فانی و بدون بقاء، کوتاه و مقطعی و همچنین یکنواخت با ابتدا و انتهای یکسان اعلام و تصریح کرد: انسان‌ها نباید با دلبستگی به دنیا، از وظیفه‌شناسی و عمل به وظایف خود فاصله بگیرند.
به گزارش ایرنا،در شرایط شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی، پیام جمعه جایگزین نماز جمعه شده است.
بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت بحرانی و خاکستری شیوع کرونا قرار دارند.
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۴۹۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را در این استان از دست داده‌اند.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =