کیفیت هوای تهران روی مدار سلامت

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز - ۲۳ آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۲ در شرایط سالم است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰:۳۰ امروز، پنجشنبه بر روی شاخص ۸۲ در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۹، ازن با شاخص ۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

ایستگاه گلبرگ منطقه ۸ صدرنشین هوای سالم

ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۵۰، شهرداری منطقه چهار با شاخص۵۲ و مدیریت بحران منطقه ۷ با شاخص۵۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

ایستگاه شهرداری منطقه۱۵ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۲۸، فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۱۱ و  شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص  ۱۰۷ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشت.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۷۷روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساسبه ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =