سامانه بارشی از همدان خارج می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه بارشی که از هفته گذشته فعالیت خود را در بیشتر نقاط استان آغاز کرده بود، بامداد شنبه از سمت شرق خارج می‌شود.

محمدحسن باقری‌شکیب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و همراه با وزش باد ملایم پیش بینی می‌شود. 

وی اظهار داشت: برای صبح فردا، مه صبحگاهی بیشتر نقاط استان را فرا می‌گیرد و در جاده‌ها، گردنه‌ها و نقاط کوهستانی موجب کاهش دید می‌شود.

باقری شکیب عنوان کرد: از فردا دمای هوای این استان به طور متوسط بین ۲ تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و دمای کمینه نقاط مختلف به کمتر از صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد. 

وی با بیان اینکه در ساعت‌های بعد از ظهر، احتمال افزایش سرعت وزش باد وجود دارد، عنوان کرد: بارش های این سامانه در چند روز گذشته، موجب ریزش برف و سپید پوش شدن ارتفاعات رشته کوه‌های الوند شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته فامنین با پنج میلیمتر بیشترین بارش استان را داشته و در همدان ۲ میلیمتر بارش ثبت شده است.

باقری شکیب اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و قهاوند با یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

وی افزود: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =