نیکوکاران مهریز ۱۰۰ گوشی تلفن هوشمند برای دانش‌آموزان تهیه کردند

یزد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: از سوی خیران این شهرستان با اهدا ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ۱۰۰ دستگاه گوشی تلفن هوشمند تهیه شد و در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گرفت.

سید کاظم حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تهیه و توزیع تلفن همراه برای فراگیری آموزش‌های برخط ( آنلاین ) دانش‌آموزان مناطق شهری و روستایی برای شرکت در آموزش های غیرحضوری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه هنوز تعدادی از دانش آموزان منطقه به تلفن همراه هوشمند نیاز دارند، یادآور شد: خیران برای تامین تجهیزات مورد نیاز و کمک به تحصیل آینده سازان منطقه همکاری کنند.

این مسوول بدون اشاره به تعداد گوشی های مورد نیاز اظهار کرد: تمامی مسوولان مدارس آمادگی همکاری و جذب کمک‌های مادی مردم نوعدوست و خیران منطقه را برای ایجاد فضای مناسب دانش‌آموزان دارند .   

حسینی با اشاره به اینکه تهیه تبلت و تلفن هوشمند جزو مطالبات دانش‌آموزان یتیم و ضعیف منطقه است، همکاری مسوولان و خیران شهرستان را در این مورد بیش از قبل خواستار شد .

شهرستان مهریز با ۱۰۷ مدرسه ۱۲ هزار دانش‌آموز دارد.

با توجه به موج سوم شیوع ویروس کرونا در استان یزد آموزش غیرحضوری جایگزین آموزش دانش آموزان در مدرسه شد و از اسفند ماه ۹۸ تا پایان سال تحصیلی گذشته برای نخستین بار از ظرفیت های فضای مجازی در ارایه مطالب آموزشی برای دانش آموزان استفاده شد و هم اکنون این روند ادامه دارد. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز ( پنجشنبه) گفته بود که با فوت۴۵۷ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۱۲۱ نفر رسید و ۲۷ استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۲ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید شناسایی شدند که از این تعداد سه هزار و ۱۴۹ نفر نیاز به بستری داشتند و با  این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ نفر رسیده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون ۵۴۱ هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۶۱۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۸۴ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نارنجی و زرد و در بقیه ۲۷  استان کشور قرمز است.

وی گفت: با گذشت هشت ماه و نیم از شیوع اپیدمی کووید- ۱۹ در ایران هنوز بهترین راه کنترل آن استفاده از روش های پیشگیری است و در هیچ کشوری تاکنون داروی قطعی و واکسن با ایمنی تایید شده کشف نشده است، تنها اقدام موثر برای مهار این اپیدمی رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور طولانی مدت در فضاهای بسته است.

وی ادامه داد: در این مبارزه مراقبت از سالمندان یک اصل مهم است از جوانان می خواهیم در مراوده های خود با این افراد دقت بیشتری کنند تا از انتقال بیماری به سالمندان که در معرض خطر بیشتری هستند، پیشگیری شود.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید- ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی درجهان منتشر شد طوری که سازمان بهداشت جهانی اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰)  بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری است و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس دچار بیماری خفیف می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =