خیران مهریز با توزیع گوشت به کمک بیماران کرونایی شتافتند

یزد- ایرنا- جمعی از خیران محله تاریخی باغ بهار بغدادآباد مهریز با ذبح تعدادی گوسفند و توزیع گوشت نذری به یاری اقشار نیازمند و آسیب‌دیدگان ناشی از بیماری کووید- ۱۹ در این شهرستان شتافتند.

فرماندار مهریز گفت: در حرکتی ابتکاری و ارزشمند اعضای هیات عزاداری محله یادشده اقدام به این کار نیک در شرایط کنونی کردند.

رضا زارع زاده مهریزی روزجمعه در  گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از این اقدام خداپسندانه افزود: گوشت‌های نذری بعد از بسته‌بندی با رعایت نکات بهداشتی در سطح شهرستان توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: نیکوکاران و خیران نوعدوست با وجود مشکلات اقتصادی همواره در کارهای خیر و انسانی  و حمایت مادی و معنوی از همنوعان خود الگو و پیشگام هستند.

فرماندار مهریز بدون اشاره به میزان و ارزش اقتصادی گوشت توزیعی از شهروندان خواست در این شرایط خاص با توجه به موج سوم شیوع ویروس کرونا همانند گذشته به یاری اقشار نیازمند جامعه در این شهرستان بشتابند.  

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در  ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( پنجشنبه) گفته بود که با فوت۴۵۷ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۱۲۱ نفر رسید و ۲۷ استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۲ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید شناسایی شدند که از این تعداد سه هزار و ۱۴۹ نفر نیاز به بستری داشتند و با  این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ نفر رسیده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون ۵۴۱ هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۶۱۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۸۴ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نارنجی و زرد و در بقیه ۲۷  استان کشور قرمز است.

وی گفت: با گذشت هشت ماه و نیم از شیوع اپیدمی کووید- ۱۹ در ایران هنوز بهترین راه کنترل آن استفاده از روش های پیشگیری است و هیچ کشوری داروی قطعی و واکسن با ایمنی تایید شده ندارد، تنها اقدام موثر برای مهار این اپیدمی رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور طولانی مدت در فضاهای بسته است.

وی ادامه داد: در این مبارزه مراقبت از سالمندان یک اصل مهم است از جوانان می خواهیم در مراوده های خود با سالمندان دقت بیشتری کنند تا از انتقال بیماری به سالمندان که در معرض خطر بیشتری هستند، پیشگیری شود.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید- ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی درجهان منتشر شد طوری که سازمان بهداشت جهانی اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰)  بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری است و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس دچار بیماری خفیف می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =