مدیرکل راه کرمان: معماری مدرن در بیمارستان سینا زرند لحاظ شده است

کرمان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: بیمارستان سینا زرند از توابع این استان با بهره‌گیری از جدیدترین الگوهای معماری مدرن و ترکیبی توسط سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی بنا شده است.

علی حاجی‌زاده شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیمارستان سینا زرند جزو بیمارستان‌های به روز کشور محسوب می‌شود که در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ عملیات ساختمانی آن به پایان رسید و برای تجهیز و راه اندازی تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان شد.

⁦وی اظهار داشت: بیمارستان سینا زرند در زمینی افزون بر ۲۰ هزار مترمربع در ۶ طبقه با پنج اتاق جراحی، پنج اتاق بستری و مجهز به بخش های مختلف درمانی، زنان و زایمان، اورژانس، آزمایشگاه، دیالیز، رادیولوژی، i.c.u. درمانگاه، c.c.u، احداث شده است.

⁦مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان ادامه‌داد: بخش های خدماتی این بیمارستان شامل موتورخانه، آشپزخانه، رختشورخانه، تصفیه خانه، فاضلاب، بخش تاسیسات برق، اتاق تهیه خلاء، انبار امحای زباله، ساختمان‌های انبار، ایستگاه گاز ، ساختمان‌های نگهبانی شمالی و غربی و ۲ آسانسور حمل بیمار به ظرفیت ۲۸ نفر و آسانسور حمل همراه ظرفیت ۱۰ نفر دارد.

وی عنوان کرد: ساختمان اصلی بیمارستان دارای متراژ  ۱۱ هزار ۴۹۵ مترمربع، ساختمان جنبی هزار مترمربع  و محوطه سازی ۹ هزار و ۱۷۸ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان توسط سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی بنا شده است.

بیمارستان ۱۵۰ تخت خوابی سینا زرند به همراه ۲ بیمارستان در استان‌های خراسان و قم در سی و دومین هفته از افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های ملی کشور و در ادامه پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید روز پنجشنبه ۲۲ آبان‌ماه با فرمان رییس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =