بیماران کرونایی بدحال در آذربایجان‌غربی به بیش از ۳۰۰ نفر رسید

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به روند افزایشی ابتلا به بیماری کرونا، بستری و فوتی ناشی از این بیماری گفت: تعداد بیماران کرونایی بدحال در استان که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند، به بیش از ۳۰۰ نفر افزایش یافته است.

دکتر جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۳۰۱  بیمار در بخش های آی سی یو بیمارستان های آذربایجان غربی بستری هستند که حال ۸۹ نفر بسیار وخیم بوده و زیر ونتیلاتور قرار دارند.

وی با اشاره به افزایش تعداد بستری های بیماران حاد تنفسی در آذربایجان غربی اضافه کرد: یک هزار و ۶۵۲ نفر با مشکلات تنفسی در استان بستری بوده که از این تعداد، ۹۵۷ نفر مبتلا به کرونا و ۶۹۵ نفر نیز مشکوک هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۳۰۰ نفر با مشکل حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری و متاسفانه ۲۴ نفر بر اثر این بیماری، جان خود را از دست داده اند.

آقازاده با اشاره به مثبت شدن تست کرونای ۲۳ فوت شده روزهای گذشته در آذربایجان غربی بیان کرد: تعداد کل فوتی های ناشی از شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی به ۲ هزار و ۲۸۶ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، همه شهرهای آذربایجان غربی در خصوص شیوع بیماری کرونا وضعیت قرمز دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =