۹۹ درصد اصناف ملایر در اجرای مصوبه ستاد کرونا همراهی کردند

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: از ۲۰ آبان که مصوبه ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی پس از ساعت ۱۸ عصر به استثنای داروخانه‌ها و صنوف مرتبط با تامین مایحتاج مردم اجرایی شد، تاکنون ۹۹ درصد از اصناف و کسبه این شهرستان همراهی لازم را در این زمینه داشتند.

حسین فارسی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اصناف، کسبه و بازاریان ملایر از زمان اجرای مصوبه ستاد مقابله با کرونا، همراهی بی‌نظیری با اجرای این مصوبه داشتند و این همکاری آنها ستودنی است.

وی با قدردانی از اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر در همراهی و هماهنگی واحدهای صنفی برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا بیان کرد: در سه روز گذشته فقط ۲ واحد متخلف در این زمینه پلمب شد و حتی یک واحد صنفی که بخواهد مقابل این مصوبه مقاومت کند و واحد خود را تعطیل نکند، نداشتیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه ملایر افزود: بی‌تردید بدون همراهی اصناف، کسبه، بازاریان و شهروندان ملایری توفیق ما در مهار ویروس کرونا و گذر از پیک خطرناک این بیماری میسر نخواهد شد و همچنان به همراهی مردم نیاز داریم.

فارسی با اشاره به تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه گفت: از زمان اعلام تعطیلی این واحدها، چند مورد تخلف مشاهده شد که به دلیل رعایت نکردن مصوبات ستاد مقابله با کرونا و فعالیت به صورت زیرزمینی چند آرایشگاه زنانه در ملایر پلمب شد.

وی با قدردانی از صنف آرایشگاه‌های زنانه خواستار رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا شد و تاکید کرد: نیاز است واحدهای مرتبط با مراسم‌های عروسی به برگزارکنندگان عروسی خدمات ندهند تا از این شرایط عبور کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه ملایر اظهار داشت: با برگزاری هرگونه مراسم عروسی، عزا و تجمع برخورد قانونی می‌شود و با پرهیز مردم از برگزاری این مراسم‌ها و خارج نشدن از منزل، از کادر درمان حمایت کنند.

فارسی با اشاره به ایجاد معضلاتی در آرامستان بهشت هاجر و تردد غیرمجاز مردم در این آرامستان گفت: در همین راستا از روز چهارشنبه تمامی مسیرهای منتهی به آرامستان بهشت هاجر مسدود شد و شهروندان از تردد در این مسیر خودداری کنند.

وی اعمال محدودیت‌های جدید را در راستای حفظ سلامت مردم و کاهش ورودی بیمارستان‌ها دانست و افزود: هم اکنون ملایر در وضعیت قرمز است و کادر درمان شرایط سخت و دشواری را سپری می‌کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر از مردم خواست: برای کمک به کادر درمان و مهار ویروس کرونا نهایت همکاری و همراهی را با ستاد مقابله با کرونا داشته باشند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماندن در خانه به سلامت خود و جامعه کمک کنند.

فارسی ادامه داد: نظارت و بازرسی‌ها توسط ۱۶ تیم متشکل از روسای بانک‌ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان، روحانیان و حوزه‌های علمیه، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، سازمان‌های مردم نهاد، هیات اندیشه‌ورزان جوان، خبرنگاران و اعضای ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان همچنان تداوم دارد.

به گزارش ایرنا؛ از ۲۰ آبان طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت واحدهای صنفی به استثنای داروخانه‌ها و واحدهای مرتبط با تامین مایحتاج مردم و سوپرمارکت‌ها پس از ساعت ۱۸ عصر به مدت یک‌ماه تا ۲۰ آذر ممنوع شد.

طبق گزارش سخنگوی وزارت بهداشت و درمان، با فوت ۴۵۷ بیمار کرونایی دیگر تا روز گذشته/پنجشنبه/ آمار جانباختگان این ویروس در ایران از مرز مرز ۴۰ هزار نفر گذشت و رقم ۴۰ هزار و ۱۲۱ نفر را ثبت کرد.

بر اساس آماری که سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ظهر روز پنجشنبه ارایه کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۱۴۹ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ نفر رسید.

به گفته او ۵۶۱۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۸۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها