۴۷۰ واحد صنعتی در هرمزگان فعال است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: ۴۷۰ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی این استان با دریافت مجوز واگذاری اراضی و موافقت اصولی، اجرایی شده و فعال است.

فریدون همتی پنجشنبه شب در نشست کارگروه امور زیربنایی و توسعه شهری، روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان هرمزگان افزود: ۱۳۰ مورد از این واحدهای صنعتی نیز به دلیل فعال نبودن و انجام ندادن طرح، فسخ قرارداد شده اند.

وی،  با اشاره به ارائه گزارش عملکرد امور اراضی استان در خصوص وضعیت واگذاری اراضی و صدور موافقت اصولی برای اجرای طرح‌های مختلف، اظهارداشت: از مجموع ۹۱۱ مورد مجوز صادر شده برای واگذاری اراضی از سال ۹۲ تا ۹۸ در استان، ۴۳۷ مورد به دلیل فعال نبودن طرح و اینکه طرح ها با وجود دریافت زمین، اجرایی نشده بود، توسط هیأت نظارت امور اراضی لغو قرارداد واگذاری شدند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: باید تمامی واگذاری های اراضی صورت گرفته از دهه ۶۰ تاکنون در تمامی شهرستان های استان به تفکیک احصا و بر اساس موافقت اصولی صادر شده از تمامی این طرح ها بازدید شود، تا وضعیت فعال بودن طرح های مختلف مشخص و در صورت عدم اجرای طرح، اقدام قانونی انجام و زمین به امور اراضی بازگردد.

همتی افزود: برای احداث مراکز خدمات رفاهی جاده ای نیز ۱۷۳ مورد مجوز واگذاری اراضی و موافقت اصولی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان صادر شده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۳۵ طرح احداث شده و فعال است و ۱۹ طرح دیگر نیز در حال ساخت می باشند و به دیگر طرح ها تذکر داده شده تا سریع‌تر فعال شده و طرح را تکمیل کنند.

استاندار هرمزگان گفت: علاوه بر تسهیل و تسریع در صدور مجوز واگذاری زمین و مجوزهای لازم برای اجرای طرح‌های مختلف، نظارت لازم صورت می‌گیرد تا این طرح‌ها طبق زمان‌بندی اجرایی و در صورت توقف پروژه و نبودن اراده برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌ها، با استفاده از اختیارات قانونی، لغو مجوز خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha