۲۲۷۰ واحد صنفی در قزوین به دلیل تخلفات کرونایی پلمب شدند

قزوین - ایرنا - مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری قزوین گفت: ۲۲۷۰ واحد صنفی در استان تاکنون به دلیل بی توجهی به مصوبات ستاد کرونا و عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شده‌اند.

به گزارش ایرنا، محمد افشار شامگاه پنج شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا قزوین افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۶۶ هزار بازدید از واحدهای صنفی استان به عمل آمده است.

این مسوول گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته گذشته در سطح استان قزوین به ۷۹ درصد رسیده که باید این میزان به ۹۰ درصد برسد تا بتوان نسبت به مقابله با کرونا امیدوار شد.

وی بیان کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته در حال حاضر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در جایگاه های سوخت و معابر ۶۳ درصد، رستوران ها ۷۲ درصد، سوپرمارکت ها ۷۸ درصد، نانوایی ها ۷۸ درصد و مطب پزشکان ۸۱ درصد است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر شهرستان قزوین و بوئین زهرا در شرایط قزمز کرونایی، شهرستان البرز در وضعیت نارنجی و شهرستان آبیک در وضعیت زرد قرار دارند این در حالی است که شهرستان تاکستان جزو شهرستان های بحرانی درخصوص میزان ابتلا به کرونا در سطح کشور به شمار می رود و در وضعیت سیاه کرونایی قرار دارد.

محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین نیز در ادامه این جلسه گفت: به منظور کنترل شیوع کرونا در شهرستان، شهر قزوین به سه منطقه و ۴۷ بلوک تقسیم شده که مسئولیت هر منطقه را یکی از معاونین فرمانداری برعهده دارد و از هر سازمان اجرایی و نظارتی نیز یک تیم در هر منطقه حضور دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته به منظور کنترل کرونا کلیه فعالیت‌های واحدهای صنفی با جدیت رصد می شود این در حالی است که دستورالعمل هایی نیز به واحدهای صنفی ابلاغ شده که ملزم به اجرای آن هستند، از جمله این مصوبات می توان به تعطیلی واحدهای صنفی از ساعت ۱۸ اشاره کرد.

فرماندار شهرستان قزوین تاکید کرد: همزمان با شروع اجرای مصوبات جدید ستاد کرونا واحدهای صنفی که دستورالعمل های ستاد را نادیده گرفته و سلامت شهورندان را به خطر بیاندازند برخورد قضایی می شود، به همین منظور نیز در روز گذشته ۱۷ واحد صنفی در دو شهر شهرستان قزوین پلمپ شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =