تخت‌های بیمارستان‌های دولتی قزوین از بیماران کرونایی پر شد

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین گفت: با گسترش روزافزون بیماران کرونایی، دیگر تخت خالی برای پذیرش بیماران در بیمارستان‌های دولتی استان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، دکتر پیمان نامدار شامگاه پنج شنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین افزود: ظرفیت تخت های بیمارستان های دولتی قزوین به طور کامل پر شده است و متاسفانه روزانه ۱۰۰ تخت به بیماران کرونایی استان اضافه می شود و به دشواری این وضعیت را مدیریت می کنیم..

وی ادامه داد: براساس مصوبه ملی ستاد مقابله با کرونا و به تشخیص ستاد استانی مشاغل صنفی به جز ارایه دهندگان خدمات و کالاهای ضروری باید به مدت یک ماه از ساعت ۱۸ تعطیل شوند بنابراین از تمام واحدهای صنفی استان قزوین درخواست داریم تا به منظور مقابله و مهار کرونا همکاری لازم را با اتحادیه ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت داشته باشند.

وی بیان کرد: به منظور ساماندهی بیماران مبتلا به کویید۱۹ نیازمند همکاری و همیاری بیمارستان های خصوصی هستیم چراکه دیگر ظرفیت تخت های بیمارستان های دولتی استان پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی نیست در همین راستا از ستاد مقابله با کرونا تقاضا داریم تا اقدامات لازم جهت تخصیص حداقل ۵۰ تخت بیمارستان های خصوصی به دانشگاه علوم پزشکی اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی قزوین تصریح کرد: در حال حاضر تمام تلاش کادر درمان و پزشکی استان قزوین به منظور مقابله با کرونا بسیج شده است اما اگر پیشگیری از ابتلا به کرونا در سطح جامعه جدی گرفته نشود زحمات و تلاش های کادر درمان هیچ فایده ای برای بهبود وضعیت استان نخواهد داشت.


دست فروشان استان قزوین باید ساماندهی شوند
محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین نیز در ادامه این نشست با اشاره به لزوم ورود سازمان های مردم نهاد برای کمک به دستگاه های خدمت رسان در حوزه مقابله با کرونا،گفت: با توجه به شرایط ویژه استان قزوین در خصوص شیوع ویروس کرونا باید از ظرفیت تمام سازمان های مردم نهاد برای کنترل این بیماری استفاده شود و واحدهای صنفی و مردم باید به صورت خودجوش پروتکل های بهداشتی را در تمام فعالیت های خود مد نظر قرار دهند.

وی، ساماندهی دستفروشان در سطح شهر را اقدام موثر در جهت مقابله با بیماری کویید۱۹ دانست و عنوان کرد: با توجه به مصوبات ستاد کرونا بسیاری از واحدهای صنفی تعطیل شده اند تا تردد مردم در سطح شهر به حداقل برسد ولی متاسفانه حضور پر تعداد دستفروشان مانع از تحقق این موضوع شده که باید نسبت به ساماندهی آنها اقدامات جدی صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: پیشگیری از شیوع و ابتلا بیماری باید در دستور کار شهروندان قرار داشته باشد تا تعداد ورود بیماران به بیمارستان ها کاهش پیدا کند، اگر تعطیلی واحدهای صنفی اتفاق بیافتد ولی محدودیت های تردد در سطح شهر وجود نداشته باشد این اقدام بی فایده خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =