نماز جمعه ۲۳ آبان تنها در چهار شهر مازندران برگزار می‌شود

ساری - ایرنا - مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران گفت که به خاطر تشدید شیوع کرونا در استان طی هفته‌های اخیر، نماز جمعه ۲۳ آبان ماه تنها در چهار شهر سورک ، بابلسر، بهنمیر و هادی‌شهر برگزار می‌شود و برگزاری نماز جمعه در ۴۳ پایگاه دیگر ممنوع است.

حجت الاسلام محمد انتظاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برگزاری نماز در این چهار شهر به دلیل شرایط زرد کرونایی آنها است و در دیگر مناطق استان وضیعت شیوع کرونا قرمز تشخیص داده شد. 

وی گفت: تصمیم به عدم برگزاری نماز جمعه در ساری مرکز استان مازندران به پیشنهاد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با هدف جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا و به جهت رعایت حقوق شهروندی و حفظ سلامت و امنیت شهروندان گرفته شده است . 

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران با بیان اینکه به طور معمول نماز جمعه در ۴۷ منطقه شهری در ۲۲ شهرستان استان برگزار می شود ، گفت : تصمیم درباره تعطیلی نماز جمعه را ستاد استانی مقابله با کرونا اتخاذ می کند و شهرستان میاندرود و بابلسر تنها نقطه مازندران هستند که رنگ کرونایی زرد دارد و اجازه برگزاری نماز جمعه داده شد.

انتظاری همچنین از نمازگزاران این ۲ شهرستان خواست تا از آوردن کودکان و افراد سالخورده که بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند ، به صورت جدی پرهیز کنند. 

وی آوردن مهر و سجاده شخصی برای اقامه نماز را ضروری عنوان کرد و افزود : ضدعفونی فضای برگزاری نماز جمعه در اولویت قرار گرفته است و با هماهنگی صورت گرفته چندین گروه پزشکی در محل برگزاری نماز جمعه شهر سورک حضور خواهند داشت و در مبادی ورودی نماز جمعه هم وسایل ضدعفونی به صورت رایگان در اختیار نمازگزاران قرار می‌گیرد.

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران رعایت پروتکل های بهداشتی را یک تکلیف شرعی و بهداشتی عنوان کرد و گفت: نماز گزاران باید الگوی رعایت نکات بهداشتی باند. 

مازندران که از سی ام بهمن ماه سال گذشته درگیر ویروس کرونا شد ، تاکنون ۲ موج بزرگ از شیوع این ویروس را پشت سر گذاشته است. 

آمارهای رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهد که شیوع کرونا در استان از اوایل ماه جاری وارد مرحله افزایشی شد و هم اکنون نیز بیش از ۸۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.

در تازه ترین اعلام رمی مسئولان بهداشت و درمان استان تا کنون یکهزار و ۷۵۰ نفر در مازندران بر اثرذ ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که این آمار تقریباً ۴.۵ درصد از کل فوت شدگان کشور را شامل می شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها