قیمت عمده اقلام پروتئینی در خراسان رضوی از سایر نقاط کشور کمتر است

مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: قیمت اقلام پروتئینی مانند گوشت مرغ، گوشت گوسفند، گوشت گوساله و تخم مرغ در استان به کمتر از میانگین قیمت کشوری آنها رسیده است.

محمد جواد ساعدی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: با این حال قیمت برنج پاکستانی و شکر در استان از قیمت میانگین کشوری آنها بالاتر است و قیمت برنج هندی نیز به قیمت میانگین کشوری آن رسیده است.

وی ادامه داد: در بازه زمانی ۲۲ مهرماه تا ۲۲ آبان ماه، ۱۶ قلم کالا در گروه مواد غذایی خراسان رضوی رشد قیمتی داشته که بیشترین آن مربوط به گوجه فرنگی است.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در این بازه زمانی، در گروه نهاده‌های دامی، سبوس گندم، جو خارجی، ذرت خارجی و کنجاله سویا افزایش قیمت داشته اما قیمت گندم آزاد کاهش یافته است.

ساعدی افزود: در گروه مواد پروتئینی در بازه زمانی مزبور، گوشت مرغ، گوشت گوساله، گوشت گوسفندی، بره نرینه، گوشه لاشه گوسفندی تا حدی افزایش قیمت داشته اما قیمت جوجه یک روزه و تخم مرغ کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: قیمت مواد لبنی در بازه زمانی ۲۲ مهرماه تا ۲۲ آبان ماه امسال در مشهد تغییری نیافته است.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در بازه زمانی مزبور، قیمت شن، روغن موتور، گچ سفید، سیمان خاکستری، میلگرد هشت و آجر در استان افزایش داشت اما قیمت انواع تیرآهن، پروفیل، نبشی و میلگرد ۱۲ و ۱۴ کاهش یافت.

ساعدی افزود: از ابتدای آبان امسال تا امروز ۲۴ هزار و ۸۰۵ مورد بازرسی با ۵۸۴ گشت مشترک از بازار خراسان رضوی انجام گرفته که از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۷۶ مورد با ۳۷۱ گشت مشترک مربوط به مشهد است.

وی ادامه داد: این بازرسی‌ها منجر به تشکیل هزار و ۵۷۲ پرونده به ارزش ۱۲۵ میلیارد ریال شده که از این میزان هزار و ۱۹۱ پرونده به ارزش ۹۴ میلیارد ریال مربوط به مشهد است.

او اظهار داشت: بیشترین پرونده‌ها و بازرسیها از سطح بازار به ترتیب مربوط به آرد و نان، مواد پروتئینی، میوه و تره بار، برنج و روغن، قند و شکر، لاستیک و روغن موتور بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =