یکهزار بسته حمایتی در لواسانات و رودبار قصران توزیع شد

تهران - ایرنا - در اجرای سومین مرحله از طرح کمک‌ مومنانه، ناحیه مقاومت بسیج الغدیر (لواسانات و رودبار قصران) با همراهی خیران نسبت به تهیه یکهزار بسته حمایتی و توزیع این پک‌ها طی سه روز میان قشر کم‌ برخوردار منطقه اقدام کرد.

امام جمعه لواسانات در مراسم رزمایش همدلی که عصر پنجشنبه در مسجد بقیه‌الله محله آزادگان لواسان برگزار شد، گفت: محلی که مومنان در تلاش هستند تا باری از دوش نیازمندان بردارند، مرکز هبوط فرشتگان الهی است.

حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی با اشاره به اقدامات مطلوب سپاه و بسیج در راستای کمک به نیازمندان افزود: ما از بسیج مستضعفین توقعی جز این نداریم چرا که همواره زیر شانه مشکلات قدم علم کرده‌اند.

وی یادآور شد: در دفاع مقدس و دفاع از حریم عصمت و طهارت (ع) دیدیم چگونه مقابل تعدی و تجاوز دشمن را گرفتند و در زمانی که هموطنانمان گرفتار بلایای طبیعی شدند، چطور به یاری آنها شتافتند و در فتنه‌های دیگر کتک هم خوردند اما صحنه را خالی نکردند؛ امروز نیز با شیوع بیماری منحوس کرونا شاهد یاری رساندن بی‌چشمداشت و موثر آنان در این عرصه هستیم.
لواسانی تصریح کرد: توزیع بسته‌های حمایتی بخشی از اقدامات گسترده و خیرخواهانه بسیج است که امکان به تصویر کشیدن تمامی آنها وجود ندارد؛ در این بحران کرونا بسیج پزشکان نیز خدمات ارزنده‌ای در رسیدگی به بیماران دارند و البته خاصیت بسیج است که هر جا مساله‌ای رخ دهد در آنجا حاضر شود و به دنبال نام و مقام هم نباشد.
وی خاطرنشان کرد: بسیجیان ما دست‌گیری از نیازمندان را از بسیجی اصلی عالم حضرت علی (ع) و خانم فاطمه زهرا (س) تاسی می‌گیرند؛ زمانی که چنین تشکیلاتی وارد عمل می‌شود خیال ما آسوده است که زیر سایه وجود اقدس امام زمان (عج) توفیق خدمت به مسلمانان را دارند.
این مسئول با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ انفاق اظهار داشت: اقداماتی که در راستای اجرای طرح کمک‌ مومنانه صورت می‌گیرد، می‌تواند ترویج کننده این امر نیک و مهم باشد. و البته باید توجه داشته باشیم کمک را به فردا نیندازیم تا اثربخشی لازم خود را از دست ندهد.


براساس این گزارش، هر بسته حمایتی شامل برنج، روغن، ماکارانی، رب، قند و شکر، سویا، حبوبات، نمک و ماسک به ارزش ریالی حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

بخش‌های لواسانات و رودبار قصران از توابع شهرستان شمیرانات با جمعیتی بالغ بر ۵۷ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =