سرپرستان خانوار در طرح توزیع الکترونیک گاز مایع ثبت نام کنند

بندرعباس-ایرنا- معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای توزیع الکترونیک گاز مایع، از سرپرستان خانوار خواست در سایت اعلام شده برای این کار ثبت نام کنند.

 احمد باقری عصر پنجشنبه دراین زمینه افزود: سرپرستان خانواری که واجد شرایط دریافت سوخت گاز مایع هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به نشانی اینترنتی‏ newtejaratasan.niopdc.ir در این طرح نام نویسی کنند.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح،  گاز مایع و نفت سفید با قیمت مصوب دولتی و به شکل آسان  در اختیار خانوار قرار می‌گیرد .
به گفته این مسئول از ابتدای شهریور تا کنون ۲۰ هزار سرپرست خانوار در این طرح نام نویسی کردند.
باقری یادآور شد: زمان قطعی اجرای این طرح بستگی به مشارکت مردم دارد و در مناطقی که ۵۰ درصد از سرپرستان خانوار واجد شرایط نام نویسی کرده باشند، گاز مایع همزمان با نام نویسی،  توزیع می‌شود.

اجرای صحیح طرح توزیع الکترونیک گاز مایع نگرانی‌ها را برطرف می‌کند

اهمیت پیگیری موضوع کمبود و قیمت سیلندرگازمایع در بندرعباس باعث شد طرح توزیع الکترونیک گاز مایع در هرمزگان را بیشتر مورد واکاوی قرار داده و از متولی اصلی آن(شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان) شیوه و اهداف ثبت‌نام و همچنین نقدهای برخی مسوولان این استان را با مدیر این شرکت درمیان بگذاریم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هرمزگان  11 آبان ماه جاری گفته بود طرح توزیع الکترونیکی فرآورده‌های نفتی فقط مختص توزیع گاز مایع نیست بلکه سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به منظور الکترونیکی کردن هرگونه درخواست فرآورده نفتی طراحی شده که از سال‌ها قبل درحال اجراست و مردم کشاورزان صنایع صیادان و ... برای دریافت ذسوخت مورد نیاز خود به این سامانه مراجعه  ثبت‌نام و درخواست می‌کنند.

عبدالله احمدی‌کمرپشتی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه ثبت نام تحویل الکترونیک گاز مایع شامل تمامی مصرف‌کنندگان کپسول گاز مایع در سراسر کشور می‌شود  ادامه داد: اجرای طرح ملی توزیع الکترونیک گاز مایع که از شهریور امسال نیز در تمامی استان‌ها آغاز شده، در استان هرمزگان نیز در مرحله ثبت‌نام قراردارد.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان با اشاره به گلایه شهروندان به موضوع کمبود سیلندر گاز و قیمت آن نیز بیان داشت: نظارت بر قیمت کپسول‌های گازمایع براساس مصوبه هیات دولت وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نیز خود را موظف به تامین فرآورده مورد نیاز شرکت‌های موزع و تاسیسات گاز پرکنی می‌داند که با توجه به حضور دو پالایشگاه بزرگ در استان  و تدابیری که در زنجیره توزیع انجام داده‌ایم به تمامی ظرفیت‌های شرکت‌های موزع به موقع گاز مایع مورد نیاز ارسال می‌شود و در این زمینه وقفه و کمبودی نداریم.

احمدی کمرپشتی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همانگونه که در نام آن به صراحت آمده متولی توزیع سوخت و فرآورده‌های نفتی است که با توجه به قوانین موضوعه کشور از طریق درگاه اینترنتی تجارت آسان متقاضیان درخواست خود را ارایه می‌دهند که  با توجه به تجربه موفق و سهولت خرید مشتریان چندی پیش نفت سفید و اکنون درخواست گاز مایع  به این سامانه اضافه شده است.

 وی با اشاره به سخنان و دغدغه‌های نماینده غرب هرمزگان، هدف از اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع را ساماندهی توزیع گاز مایع و شناسایی مصرف‌کنندگان واقعی گاز مایع عنوان کرد و افزود: اجرای درست این طرح باعث می‌شود دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از موضوع قیمت و نحوه توزیع که ازسوی مردم مطرح می‌شود برطرف شود.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان در ادامه در خصوص شیوه‌های ثبت‌نام متقاضیان گاز مایه در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی اظهارداشت: آن دسته از شهروندانی که واجد شرایط دریافت گاز مایع و نفت سفید هستند باید با مراجعه به سامانه newtejaratasan.niopdc.ir  مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و احراز هویت سرپرست خانوار خود اقدام کنند.

وی افزود: سرپرست خانوار با کدملی و شماره تلفن همراه و کارت بانکی خود در سامانه طرح توزیع الکترونیک گاز مایع ثبت‌نام می‌کند و پس از انجام ثبت‌نام یک کد رهگیری به شماره سرپرست خانوار ارسال می‌شود و تا روزی که طرح اجرا می‌شود این کد باید ذخیره داشته باشند.

مدیرشرکت فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان توضیح داد: در زمان اجرای طرح، مشترک مورد نظر به سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت و شرکت موزع گاز مایع درخواستی مشترک را در اسرع وقت با قیمت مصوب دولتی تحویل می‌دهد و هیچ گونه هزینه اضافی برای مشترکان نخواهد داشت.

احمدی در پاسخ به اینکه چه تسهیلاتی در اجرای ثبت‌نام این طرح درنظرگرفته شده خاطرنشان کرد: در راستای رفاه حال شهروندان و به منظور سرعت در ثبت‌نام شهروندان میزهای خدمت در سراسر استان با حضور کارشناسان شرکت فرآورده‌های نفتی برای ثبت‌نام از شهروندانی که به هر دلیلی خودشان نمی‌توانند کار ثبت‌نام را انجام دهند، با همکاری فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاران مستقر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =