شمار دانش‌آموزان اردستانی‌ در دانشگاه‌های دولتی رو به افزایش است

کاشان- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش اردستان گفت: شمار دانش‌آموزانی که در این شهرستان از طریق کنکور سراسری پذیرفته می‌شوند، رو به افزایش است و در سال‌جاری افزون بر ۱۳۰ نفر به دانشگاه‌های کشور راه یافتند.

علی‌اصغر مومنیان روز پنجشنبه در دیدار جمعی از پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۹ افزود: این تعداد پذیرفته شده در چند سال گذشته کم سابقه بوده است و امید می‌رود هر سال شاهد ورود تعداد بیشتری از دانش‌آموزان اردستانی به دانشگاه‌ها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اردستان را باید اهالی اردستان بسازند، بیان کرد: دانشجویان امروز باید به فکر شهرستان باشند و پس از دانش‌آموختگی هم به مردم‌ منطقه خود خدمت کنند تا بتوانند دین خود را ادا نمایند.

مدیر آموزش و پرورش اردستان از دوران دانشجویی به عنوان یکی از بهترین فصل‌های زندگی نام برد و اضافه کرد: این دوران تکرار شدنی نیست و جوانان باید با درس خواندن و خودسازی، از آن‌ برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند.

وی تهذیب و ورزش را لازمه پیشرفت دانشجویان در زندگی به عنوان پلی برای حضور در سرای آخرت برشمرد و گفت: باید اندیشه را پرورش داد تا همه چیز در ظاهر زندگی خلاصه نشود؛ خودسازی، تهذیب نفس، به فکر نیازمندان بودن با اقدام‌هایی مانند مدرسه‌سازی می‌تواند افراد را در مسیر لذت و کمک‌ به جامعه هدایت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان نیز در این مراسم گفت: اتفاق خوبی که امسال در شهرستان افتاد، خاطره دهه ۶۰ را زنده کرد که تعداد زیادی از دانش‌آموزان‌ توانستند وارد دانشگاه شوند.

روح‌اله جلالی افزود: امید می‌رود دانشجویان به ویژه در رشته‌های پزشکی و مهندسی پس از دانش‌آموخته شدن به شهرستان برگردند و آموخته‌های خود را برای خدمت به مردم و پیشرفت شهرستان به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه اردستان به مدیران و متخصصان خوب نیاز دارد، اظهار داشت: اگر مدیر خوب بومی داشته باشیم، خیلی بهتر و بیشتر به منطقه خدمت می‌کند و در نهایت چرخه اقتصادی و فرهنگی شهرستان به راه خواهد افتاد.

نادر یزدان‌بخش، شهردار اردستان هم در ادامه اظهار داشت: دانشجویان باید قدردان زحمات خانواده، معلمان و تمامی کسانی باشند که برای موفقیتشان تلاش کردند و آنها هم با درس خواندن و خدمت به جامعه در آینده، تلاش‌های آنها را جبران کنند.

به گزارش ایرنا، هفت نفر از دانش‌آموزان اردستانی پذیرفته‌شده در رشته‌های پزشکی و مهندسی از کنکور سراسری سال ۹۹ در ادامه این با اهدای لوح و هدیه‌ای قدردانی شدند.

پیش از شیوع ویروس کرونا در کشور، چهار هزار و ۴۲۲ نفر دانش‌آموز در ۶۵ واحد آموزشی شهرستان اردستان به تحصیل اشتغال داشتند.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =