رکورد موارد مثبت سرپایی کرونا در زنجان شکسته شد

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: با افزایش تعداد مراکز ۱۶ ساعته این استان تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی کووید -۱۹ بر اساس تست آزمایشگاهی به ۲۵ هزارو ۶۴۵ نفر رسید که ۵۴۹ مورد آن طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است و این رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

دکتر پرویز قزلباش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری "تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" از مرز ۳۰ هزارو ۸۴۳ نفر گذشت.

وی اضافه کرد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفندسال‌ گذشته تاکنون موارد مثبت بستری بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای پنج هزارو ۱۹۸ نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و  چهار هزارو ۱۴۶ نفر بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسؤول ادامه داد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک ۱۵ هزار و ۱۷۱ نفر است. 

وی با تاکید بر اینکه در صورت تداوم روند کنونی، شمار بستری های کرونایی این استان به بیش از ۱۲۰ نفر در روز خواهد رسید افزود: با اقدامات انجام گرفته حداکثر یک هزارو ۲۰۰ تخت برای این بیماران در نظر گرفته شده که در زمان حاضر مجموع ظرفیت تخت های بیمارستانی حدود ۲ هزار نفر است.

این مسؤول ادامه داد: شمار بستری بیماران در آی سی یو بیمارستان ها نیز روند افزایشی نشان می دهد که بیش از ۵۵ درصد را بیماران بدحال تشکیل می دهند که بیشترین فوتی ها نیز به این بخش اختصاص دارد.

قزلباش با بیان اینکه تاکنون تلاش شده است عمده تمرکز و خدمات به بیماران سرپایی کرونایی به نحو مطلوبی ادامه داشته باشد، افزود: هم اکنون تعداد بیشتری از بیماران سرپایی بدون ارجاع به بیمارستان ها و قرنطینه تحت درمان قرار دارند و این موجب می شود فشار کاری بیمارستان ها کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان بستری بیماران کرونایی استان نسبت به فوتی ها شیب تندی تری یافته و در کل میزان بستری های مثبت منطبق با میانگین کشوری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و این در حالی است که استان به لحاظ این بیماری نسبت به کل کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha