آمار ورودی مسافران به استان خراسان رضوی کاهش یافت 

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در ۷ ماهه اول امسال آمار ورودی مسافران و زائران به این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۹۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی با تاکید بر ضرورت قطع چرخه انتقال بیماری کرونا از طریق کاهش ترددها ادامه داد: در این مدت ورودی زائران به مشهدالرضا در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای  ۸۵ درصد، حمل‌ونقل ریلی ۸۰ درصد و حمل‌ونقل هوایی ۶۹ درصد کاهش یافته است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در عین حال اظهار کرد: کاهش زائران و مسافران تا پایان مهرماه بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به تاسیسات گردشگری استان وارد کرده است.

استان خراسان رضوی با بیش از دو هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری مقام اول کشور را در این زمینه دارد.

حدود ۱۰ عنوان رشته فعالیت، زیرمجموعه صنعت گردشگری در حوزه هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، مجتمع‌های گردشگری و مراکز رفاهی بیشترین خسارت را از محدودیتهای کرونایی دیده ‌است.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۵۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۱۲۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =