۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 1009
کد خبر: 84108266
۵ نفر

برچسب‌ها

استاندار قم درگذشت مرحوم حجت الاسلام فیرحی را تسلیت گفت

قم - ایرنا - استاندار قم درگذشت حجت الاسلام والمسلمین داوود فیرحی استاد و پژوهشگر فرهیخته کشور را تسلیت گفت.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی استانداری قم ، در پیام بهرام سرمست آمده‌است: درگذشت استاد فرزانه و پژوهشگر دانشمند مرحوم حجت الاسلام دکترداوود فیرحی موجب تاسف و تاثر فراوان گردید.

پیام ادامه یافته است:‌فقدان این نویسنده و اندیشمند اخلاق مدار عرصه دین وسیاست  که با بهره گیری از اندیشه و معارف اسلامی آثار علمی و ارزشمندی را از خود بجا گذاشته را به  خانواده معزز ایشان ، محققین ، شاگردان و ارادتمندان آن مرحوم در حوزه و دانشگاه تسلیت عرض می کنم و رضوان و غفران الهی را برای آن فقید  سعید و صبر و شکیبایی و پاداش نیک الهی را برای  دوستان و بازماندگان از خداوند منان خواستارم.

حجت الاسلام و المسلمین داوود فیرحی استاد دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران و پژوهشگر روز گذشته براثر ابتلا به کرونا در ۵۶ سالگی در بیمارستان لاله تهران درگذشت.

او علوم دینی را تا پایان مقدمات در مدرسه علمیه زنجان گذراند و سپس سطح و خارج فقه و اصول را از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۸۰ در حوزه علمیه قم آموخت.

فیرحی همزمان از سال ۱۳۶۶ در دانشگاه تهران در رشته کارشناسی علوم سیاسی قبول شد و این رشته را تا مقطع دکتری علوم سیاسی با گرایش اندیشه سیاسی از همین دانشگاه ادامه داد و رساله دکتری خود را با عنوان «دانش، قدرت و مشروعیت در اسلام» در سال ۷۸ اخذ کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =