۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84108265
۰ نفر

برچسب‌ها

نحوه جمع آوری پسماند بوشهری‎ها اصلاح می‌شود

بوشهر-ایرنا- شهردار بوشهر گفت: شیوه کنونی جمع آوری پسماند در بوشهر اصولی نیست و با توجه به خطری که این شیوه برای سلامتی شهروندان دارد به زودی اصلاح می‎شود.

به گزارش ایرنا، حسین صالحیان روز پنج‎شنبه در نشست هم اندیشی با شورایاران شهر بوشهر افزود: زباله‎ها باید از درب خانه‌ها و در ساعت مشخصی جمع آوری شود چون اکنون با انبوه زباله‎ها در سطل‎های چهارچرخ کنار خیابان‎ها مشکلات بهداشتی زیادی ایجاد و زمینه برای رشد انواع جانوارن موزی فراهم می‎شود.

وی بیان کرد: پیمانکار کنونی جمع آوری پسماند در بوشهر از لحاظ عملکرد، موفق به کسب رضایت شهرداری نشده و به زودی با مناقصه از بین پیمانکاران صلاحیت‎دار بهترین گزینه انتخاب می‌شود.

صالحیان ادامه داد: پیمانکار در برخی موارد حقوق و بیمه نیروها را پرداخت نکرده و چنین رویکردی بدون شک در نحوه کارکرد نیروها تاثیر منفی می‎گذارد.

برگشت اعتماد شهروندان به شهرداری در اولویت برنامه‌های شهرداری بوشهر

وی اظهارکرد: به هر حال در موارد زیادی اعتماد شهروندان بوشهری از شهرداری سلب شده که با انجام خدمات درخور شان آنها باید بزودی اعتماد آنها نسبت به شهرداری جلب شود.

صالحیان افزود: پرداخت نشدن به موقع مطالبه پیمانکاران یکی از دلایل موفق نبودن آنها بوده و این رویه باعث شده پیمانکاران شایسته و زیادی به بوشهر نیایند.

شهردار بوشهر گفت: برای نمونه در چند روز گذشته چک‌‏هایی برای مطالبات طلبکاران شهرداری امضا شده که مربوط به دهه‌‏های گذشته بوده و چنین رویکردی برای پرداخت بدهی‌ها به هیچ وجه در شان و زیبنده شهرداری بوشهر نیست.

نبود نظم در پرداخت مطالبات عامل تاخیر در اجرا چرخ و فلک بوشهر

وی یادآورشد: برای نمونه اگر در مقطعی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان به پیمانکار چرخ و فلک پرداخت شده بود این پروژه سامان یافته بود ولی کند بودن روال پرداخت منجر به کندی در اجرا پروژه شده است.

صالحیان ادامه داد: با ساز و کار پیش بینی شده برای اجرای پروژه انتظار می‎رود پروژه چرخ و فلک هر چه زودتر سامان یابد.

وی یادآور شد: در ارتباط با پل هوایی عابر پیاده نیز این مهم از نیازهای شهر بوشهر است که با جذب سرمایه‎گذاران بخش خصوصی و دادن حق تبلیغات روی پل نسبت به تحقق آن اقدام می‌شود.

درختان کنه کارپوس شهر بوشهر سازماندهی می‌شوند

وی گفت: رشد درخت کنوکارپوس آسیب فراوانی در برخی معابر، تاسیسات و زیرساخت‌های شهری وارد کرده و پس از جمع آوری مستندات فنی و اقناع عمومی نسبت به جایگزین کردن آنها با گونه‎های متناسب با شرایط اقلیمی بوشهر اقدام می‌شود.

صالحیان یادآورشد: با توجه به اینکه فصل درخت کاری از یکی دو ماهه آینده آغاز می‌‏شود شهرداری در راستای تنوع محیط زیست شهر و همچنین افزایش سرسبزی آن بهترین نوع درخت را برای کاشت در بوشهر انتخاب می‌کند.

وی افزود: شهرداری بوشهر برای اجرا بسیاری از پروژه‎های خود محدویت اعتباری دارد ولی با این حال ظرفیت‌‏های درآمدی بسیاری وجود دارد که نسبت به احیا آنها اقدام می‌شود.

شهردار بوشهر گفت: این مجموعه در حال جمع بندی بدهی و همچنین مطالبات خود است که در بحث مطالبات با گرفتن حق شهرداری از دستگاه‎ها زمینه اجرا بسیاری از پروژه‎ها فراهم می‌شود.

گذر سرتل- نیروگاه در انتظار مجوز شورای ترافیک

وی اظهارکرد: برای نمونه گذر سرتل- نیروگاه که استانداری نیز ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای آن گرفته همچنان مجوز شورای ترافیک و کمیسیون ماده پنج نداشته که با گرفتن این مجوزها و تائید شورای شهر نسبت به اجرای این پروژه اقدام می‌شود.

شهردار بوشهر ادامه داد: بوشهر به عنوان شهری با بیش از ۲۴۴ هزار نفر جمعیت بودجه آن تنها ۲۹۹ میلیارد تومان است این درحالی است که این بودجه باید بیش از ۲ برابر میزان کنونی باشد تا روند عقب ماندگی شهر بیش از پیش جبران شود.

وی افزود: در مسیر جبران عقب ماندگی ها باید از ظرفیت شورایاران و همچنین شهرداران مناطق بیش از گذشته استفاده شود.

اجرا پروژه‌های نیمه تمام در اولویت شهرداری بوشهر است

صالحیان ادامه داد: در این زمینه اولویت شهرداری التیام بخشی به پروژ‎های زخمی شده است ولی با این حال تعریف پروژه‎های جدید نیز در دستور کار شهرداری است.

وی افزود: برای اجرا هرچه بهتر پروژه‎ها مسئول کنترل پروژه و نظارت دقیق انتخاب می‌‏شود که بخشی از این کار متوجه کارشناسان شهرداری و بخشی از کار نیز برعهده شورایاران است.

شهردار بوشهرگفت: برخی از دستگاه‏‌های حفار نیز پس از اجرای پروژه‏‌ها کار ترمیم را به خوبی اجرا نمی‌‏کنند که ساز و کار مناسبی برای ترمیم مناسب محل اجرا پروژه این دستگاه‌‏ها پیش بینی شده است.

روحیه مطالبه گری شهروندان بوشهری نیازمند تقویت است

صالحیان گفت: روحیه مطالبه گری در بوشهر پایین است و در راستای داشتن شهری پویا و سالم باید این روحیه در بین شهروندان تقویت شود.

وی عنوان کرد: برای نمونه با وجود شمار بسیار زیادی افراد توانیاب در بوشهر حضور آنها در شهر بسیار کمرنگ است و این بیانگر نبود بستر مناسب برای تردد آنها در سطح معابر شهری است.

شهردار بوشهر گفت: بخش عمده‎ای از شهر بوشهر کد نوسازی نداشته بدین معنی که دارای شناسنامه نیستند و با مدیریت صحیح به زودی نسبت به ساماندهی آن اقدام می‌شود و برخی نیز ساخت وسازهایی داشته و حق بیت المال را به شهرداری پرداخت نکردند که با پیگیری از مراجع قضایی حق و حقوق شهروندان از این حوزه گرفته و صرف اجرا پروژه‌‏هایی ارزشمند می‌شود.

وی افزود: در بحث بافت تاریخی شهر نیز این موضوع به عنوان یکی از اولویت‎های اصلی شهرداری به شمار می‌رود.

بهره گیری از تجربه یزدی‌ها برای ساماندهی بافت قدیم بوشهر

صالحیان عنوان کرد: برای تحقق این مهم سعی بر تعامل با شهرداری یزد به عنوان یک تجربه موفق در حوزه بافت قدیم شهری هستیم که بدون شک در پیشبرد برنامه و اهداف این حوزه کمک شایانی خواهد داشت.

اداره کل راه و شهرسازی با آزادسازی اراضی به شهرداری کمک کند

وی افزود:  برای اجرای برخی طرح های توسعه ای  شهرداری نیازمند همراهی اداره کل راه و شهرسازی برای آزادسازی زمین‌ است چون  این موضوع به نفع شهر و شهروندان بوده و بسیاری از مشکلات از جمله دفع پسماندهای سطحی محله‎های جنوبی (تنگک‌ها) برطرف می‌شود.

شهردار بوشهرگفت: در بحث نیروی انسانی شهرداری بوشهر حتی یک کارشناس ترافیک وجود ندارد ولی با این حال پایش نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان آغاز شده است.

وی گفت: این پایش بدون شک به حل مشکلات آنها و همچنین شناسایی کمبودها کمک شایانی خواهد کرد.

شهردار بوشهر اظهار کرد: با بیش از ۲۵ سال سابقه خدمتی آبروی خود را به بوشهر آوردم و چشم انداز تعریف شده نیز تبدیل بوشهر به یکی از بهترین شهرهای ایران است که این مهم با استفاده از تمام ظرفیت‏ها دور از دسترس نخواهد بود چراکه شهروندان بوشهری شایسته داشتن شهری زیباتر و پویاتر از شهر کنونی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =