کتابخانه عمومی صدرای شیراز به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری شد

شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان شیراز گفت: کتابخانه عمومی شهر صدرا با رای اکثریت اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری شد.

به گزارش دریافتی ایرنا، محمدرضا امیری پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر صدرا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیده مریم رحیمی پرستار فداکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز که بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسید،افزود: همه ما قدردان زحمات ارزشمند کادر بهداشت و درمان و جامعه پزشکی استان فارس و شیراز هستیم که ماههاست در راه مبارزه با ویروس کرونا، با ایثار جان خود، نجات‌بخش جان هموطنان هستند.

فرماندار شهرستان شیراز پیشنهاد نامگذاری کتابخانه عمومی شهر صدرا به نام شهدای مدافع سلامت را مطرح و خاطرنشان کرد: این حداقل کاری است که می‌توانیم در مقابل عظمت ایثار این انسانهای از خود گذشته انجام دهیم.

امیری کتاب و کتابخوانی را عاملی در راستای تاخیر در زوال عقل و تقویت ادراک برشمرد و علت این نامگذاری را ارتباط تنگاتنگ کتاب با سلامت روح و روان جامعه عنوان کرد که در شرایط کنونی موثرترین مکمل برای سلامت جسم هموطنان به شمار می رود.

پیشنهاد نامگذاری شهدای مدافع سلامت بر روی کتابخانه عمومی شهر صدرا که با اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال در مجاورت فرهنگسرای قرآنی و مجموعه فرهنگی و فاخر شهر صدرا هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، در این جلسه مطرح و با حداکثر آرا مورد تایید اعضای انجمن قرار گرفت.

فرماندار شهرستان شیراز همچنین از کلنگ زنی پروژه ساختمان کتابخانه مرکزی شهر صدرا در هفته آتی به عنوان دیگر مصوبه جلسه امروز پنجشنبه خبر داد و خاطرنشان کرد: کلنگ این پروژه فاخر فرهنگی در زمینی به مساحت تقریبی ۴۶۰۰ متر مربع، هفته آینده با حضور استاندار فارس و برخی مقامات کشوری در فاز ۱ شهر صدرا به زمین زده خواهد شد و با پیش بینی و برنامه ریزی های به عمل آمده طی بازه زمانی کمتر از ۳ سال به عنوان بزرگترین و مدرنترین کتابخانه استان، به بهره برداری خواهد رسید.

شهر جدید صدرا در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =