فرماندار: پنج هزار و ۱۹ شغل در همدان ایجاد شده است

همدان- ایرنا- فرماندار همدان از تحقق ۸۰ درصدی اشتغال شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای پنج هزار و ۱۹ نفر در سطح شهرستان شغل ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، حسین افشاری روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهار داشت: تعهد اشتغال همدان در سالجاری ۶ هزار و ۲۹۶ نفر تعیین شده است که با کمک دستگاه های اجرایی و بانکها تاکنون بخش اعظم آن محقق شده است.

او تاکید کرد: آمار اشتغال به صورت منظم و مستمر توسط دستگاه های اجرایی در سامانه رصد ثبت می‌شود.

فرماندار همدان افزود: از آمار فوق سه هزار و ۶۰۰ نفر بیمه شده اجباری جدید هستند که معادل ۷۲ درصد اشتغال ایجاد شده در سالجاری است.

افشاری با اشاره به اقدامات فرهنگ سرای کسب و کار خاطرنشان کرد: حمایت از کسانی که در زمینه مشاغل خرد و خانگی آموزش می‌بینند باید توسط دستگاههای اجرایی مربوطه به صورت ویژه انجام شود.

بازنگری طرح جامع شهر همدان در کاهش نرخ بیکاری و مسکن تاثیر دارد

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و اعتباری همه طرحهای عمرانی و اقتصادی مهم ما در مرکز استان با زمانبندی مشخص فعال است.

حمیدرضا حاج بابایی با بیان اینکه همدان به یک کارگاه کار بزرگ تبدیل شده است افزود: جذب اعتبارات ملی باید از اولویت‌های مدیران استان همدان باشد تا طرح های عمرانی در حال اجرا شتاب بگیرد.

او یادآوری کرد: پیگیر طرح جامع شهر همدان هستیم تا از این طریق یک هزار و ۵۰۰ هکتار به محدوده شهر همدان اضافه شود.

کاهش قیمت مسکن و ایجاد افزون بر سه هزار شغل در زمینه های مختلف از تاثیرات بازنگری طرح جامع شهر همدان است که حاجی بابایی به آنها اشاره کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =