جشنواره عکس و تصویرسازی کرونا در یزد برگزار می‌شود

یزد -ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: نخستین جشنواره عکس، پوستر و تصویرسازی مرتبط با ویروس کرونا و آسیب‌های اجتماعی با هدف مشارکت بیشتر هنرمندان در فعالیت ها برگزار می شود. .

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، حمید عزیزیان بدون اشاره به زمان برگزاری جشنواره ، افزود: هنر و هنرمند می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر جامعه داشته باشد ‌و اگر بتوانیم هنر را مردمی‌تر کنیم خروجی بهتری را در حوزه‌های مختلف پیش رو خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: دلیل انتخاب موضوع جشنواره  به کارگیری ابزار هنر برای مبارزه با کرونا و آسیب‌های اجتماعی و اپیدمی است که با آن روبرو هستیم .

‌مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد افزود: هنرمند توانسته است در جوامع مختلف با توجه به مسایلی که رخ داده تاثیرگزار باشد و می‌تواند در این موضوع هم کمک کند تا به این شرایط با نگاهی هنری بیشتر به هدفی که ایمنی انسان هاست نزدیک‌تر شویم.
‌وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اطلاع رسانی که در بخش‌های مختلف جشنواره انجام می‌شود، امیدواریم در پایان جشنواره با توجه به آثار و زحمات هنرمندان تاثیر خوبی را در رفتارهای بهداشتی و اجتماعی و بدنه‌ اجتماع دریافت کنیم زیرا قصد داریم تاثیر هنر و هنرمند بر اجتماع و رفتارهای اجتماعی را نشان دهیم.
عزیزان در رابطه با تاثیر برگزاری جشنواره یادشده بر جامعه نیز گفت: هنر و هنرمند می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر جامعه داشته باشد، مانند یک فیلم‌ساز که با ساخت فیلمش می‌تواند روند جامعه ای را عوض کند یا یک موسیقی‌دان یک آهنگی را بسازد و این می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

به گفته وی قطعا یک عکاس ‌نیز می‌تواند عکسی را بگیرد که تاثیر خاصی داشته باشد یا یک طراح گرافیک با طراحی یک پوستر و تصویرسازی می تواند تاثیر روانی خاصی بر جامعه داشته باشد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد ادامه داد: قصد و نیت ما درگیر کردن فضای هنر با جامعه است، با توجه به اینکه فاصله میان ‌ما زیاد شده است اگر بتوانیم هنر را مردمی تر و فضا را به هم نزدیک‌تر کنیم خروجی بهتری را در حوزه‌های مختلف پیش رو خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: ما باید به عنوان افراد جامعه مدافع حقوق هنر و هنرمندان در کشور باشیم و تلاش کنیم که فضا را برای کارهای هنری در ‌ایران اسلامی و شهر تاریخی یزد مطلوب تر کنیم و امیدواریم به جمع بندی خوبی برسیم و آثار ارسالی به جشنواره به صورت کتاب چاپ می‌شود. 

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( پنجشنبه) گفت که با فوت۴۵۷ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۱۲۱ نفر رسید و ۲۷ استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۲ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید شناسایی شدند که از این تعداد سه هزار و ۱۴۹ نفر نیاز به بستری داشتند و با  این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ نفر رسیده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون ۵۴۱ هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۶۱۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۸۴ هزار آزمایش تشخیص کووید۱۹ انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نارنجی و زرد و در بقیه استان ها قرمز است.

وی گفت: با گذشت هشت ماه و نیم از شیوع اپیدمی کووید۱۹ در ایران هنوز بهترین راه کنترل آن استفاده از روش های پیشگیری است و در هیچ کشوری داروی قطعی واکسن با ایمنی تایید شده ندارد، تنها اقدام موثر برای مهار این اپیدمی رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور طولانی مدت در فضاهای بسته است.

وی ادامه داد: در این مبارزه مراقبت از سالمندان یک اصل مهم است از جوانان می خواهیم در مراوده خود با سالمندان دقت بیشتری کنند تا از انتقال بیماری به سالمندان که در خطر بیشتری هستند، پیشگیری شود.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی درجهان منتشر شد طوری که سازمان بهداشت جهانی اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰)  بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری است و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس دچار بیماری خفیف می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =