ایجاد تعاونی‌های تولیدی در اراضی پایاب سد سهند ضروری است

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: ایجاد تعاونی‌های تولیدی چند منظوره در اراضی پایاب فاز نخست سد سهند این شهرستان ضروری است.

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز پنجشنبه در جلسه کمیته راهبری سد سهند افزود: تعاونی های آببران موجود در پایاب این شد به تعاونی های چند منظوره تولیدی،  خدماتی و فرآوری محصولات تغییر فعالیت دهند تا زنجیره تولید تا مصرف تکمیل شود.
وی با بیان اینکه از محموع پایاب این سد ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار برای کشت بهاره آماده می‌شود گفت: در حال حاضر ۸۶۰ هکتار از این پایاب فاز یک این با هزینه هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تحویل جهاد کشاورزی شده و ۱۴۰ هکتار باقی مانده نیز به زودی تکمیل خواهد شد.
امینیان همچنین بر تسریع عملیات اجرایی ایستگاه PS۳ و خرید پمپ و الکتروموتور ها و شروع ایستگاه PS۴ تاکید کرد.
فرماندار هشترود همچنین از موافقت ایجاد مجتمع کشت و صنعت در اراضی روستای خورشید با مقیاس کوچک و سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: امتیازهای ویژه ای برای سرمایه گذاران برای احداث سردخانه و کارخانه های فرآوری محصول در پایاب سد سهند اعطا می شود.

سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.  
اراضی طرح و توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود - مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها