هفته دیجیتال زبان اسپانیایی برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- هفته دیجیتال زبان اسپانیایی فدراسیون آموزشگاه‌های زبان اسپانیایی به عنوان زبان خارجی (FEDELE) طراحی شده است که به مدت ۵ روز از ۲۳ تا ۲۷ نوامبر معادل ۳ تا ۷ آذر ماه ۹۹ برگزار می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از کانون زبان ایران، انسیه آزادی مسوول بخش اسپانیایی کانون زبان ایران در خصوص «هفته دیجیتال زبان اسپانیایی» عنوان کرد: این رویداد توسط «فدراسیون آموزشگاه‌های زبان اسپانیایی به عنوان زبان خارجی (FEDELE)» طراحی شده که به مدت ۵ روز از تاریخ ۲۳ تا ۲۷ نوامبر برگزار خواهد شد.

وی افزود این رویداد شامل جلسات، کارگاه، سمینار و دوره‌های کوتاه مدت آموزشی حول محور «آموزش زبان اسپانیایی به غیر اسپانیایی زبانان» است و هدف از برگزاری آن فراهم کردن بستری مناسب برای زبان‌آموزان و اساتید حیطه آموزش زبان اسپانیایی در سراسر دنیا است تا بتوانند به صورت آنلاین و به شکل دیجیتال، بدون پرداخت هزینه و هیچ‌گونه ثبت‌نامی، در برنامه‌های متنوع این رویداد شرکت کنند. 

آزادی در خصوص نحوهٔ برپایی این همایش با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: این رویداد هرساله به صورت حضوری و در کشور اسپانیا با حضور آموزشگاه‌های زبان اسپانیایی از سراسر دنیا برگزار می‌شد ولی امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌ها و شرایط خاصی که این ویروس ایجاد کرده است، FEDEL تصمیم به برگزاری این همایش به صورت آنلاین گرفت. 

مسوول بخش اسپانیایی کانون زبان دربارهٔ برنامه‌های این رویداد افزود : برنامه‌هایی که برای این رویداد درنظر گرفته شده بسیار متنوع است و می‌توان گفت برای هر روز آن برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا افراد فعال در حیطه آموزش زبان اسپانیایی بنا به نیاز خود در این برنامه‌ها شرکت کنند. همانطور که قبلا هم ذکر کردم این برنامه‌ها شامل میزگردها، جلسات گفت و شنود، سمینارها، دوره‌های کوتاه مدت آموزشی درخصوص نحوهٔ برگزاری کلاس‌های آنلاین و برنامه‌های متنوع دیگر است. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعهٔ فایلی که در پیوست آمده است به اطلاعات کامل‌تری در خصوص این همایش دست یابند.

وی در خصوص همکاری کانون زبان ایران در این رویداد بین‌المللی اظهار داشت: کانون زبان نیز به عنوان یکی از شرکت کننده ها در این رویداد همکاری می کند.  

به گزارش ایرنا، زبان اسپانیایی زبانی از خانواده زبان های رومی و یکی از پرگویش ترین زبان های جهان از شاخه‌های زبان لاتین است و با زبانهای دیگر لاتین مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهت های زیادی دارد. طی آمار سال ۲۰۱۴ میلادی زبان اسپانیایی با ۴۷۰ میلیون نفر گوینده به عنوان زبان مادری ، دومین زبان پر تکلم دنیا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =