تاکید فرماندار آستارا بر ساماندهی اماکن اقامتی و خدماتی

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: اماکن اقامتی و پذیرایی غیرمجاز به اعتبار هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و غذاخوری‌های مجاز لطمه می‌زنند و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری و دستگاه‌های مرتبط به ساماندهی اقامتگاه‌ها و غذاخوری‌ها اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات هتل داران و صاحبان اماکن اقامتی در فرمانداری آستارا اظهار کرد: باید دفاتر مجاز معرفی گردشگران به اماکن اقامتی و پذیرایی معتبر در ورودی شهر فعال شود و از هدایت مسافران به مکان های غیرمجاز جلوگیری به عمل آید.

وی ادامه داد: در صدور مجوز برگزاری موسیقی زنده به اماکن اقامتی باید نگاه یکسان حاکم باشد و برگزاری اینگونه مجالس در شرایط شیوع کرونا مغایر با مصوبات ستاد ملی مبارزه با این بیماری است.

وی افزود: معرفی رشت به عنوان شهر خلاق خوراک، تاثیر بسزایی در رونق گردشگری آن داشت و هتل‌داران و صاحبان غذاخوری‌ها در آستارا برای برندسازی و معرفی غذاهای محلی برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

فرماندار آستارا گفت: گردش اقتصادی شهرستان متاثر از صنعت گردشگری است و  هر یک از هتل ها و رستوران ها با تمرکز بر پخت کیفی یک نوع غذای محلی و معرفی صحیح آن، برای برندسازی اغذیه های بومی و محلی تلاش کنند.

وی در خصوص نامشخص بودن میزان مصرف آب در دکه های خدماتی گردنه حیران حدفاصل شهرستان های آستارا و اردبیل، گفت: با نصب کنتور در واحدهای یاد شده می توان بر مقدار مصرف و پرداخت آب بها نظارت کرد.

در این جلسه پردل امیری نژاد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا فعالیت غیرمجاز واحدهای اقامتی و خدماتی را ضربه ای به صنعت گردشگری و هتل داران، رستوران داران و مسافرخانه های مجاز اعلام کرد.

وی گفت: متاسفانه پخت و ارائه نادرست غذای محلی توسط یک آشپزخانه، می تواند ضربه ای به برند غذای بومی و زمینه ساز فرار گردشگر باشد و برای رونق و توسعه صنعت گردشگری باید خانه های اجاره ای بی ضابطه که به اماکن اقامتی مجاز لطمه می زنند ساماندهی شود.

چند تن از مدیران هتل ها، مسافرکاشانه ها و رستوران های بزرگ آستارا نیز در این جلسه مشکلات خود نظیر کاهش درآمد بعد از شیوع کرونا، ضررهای ناشی از محدودیت های اعمال شده در خصوص مقابله با این بیماری، تعدیل کارگران و اقساط عقب افتاده بانک ها را مطرح کردند.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =