با صدور پروانه نمایش دو فیلم موافقت شد

تهران- ایرنا- شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی با صدور پروانه نمایش دو فیلم موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری ، شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی در جلسه اخیر با صدور پروانه نمایش برای فیلم های : قصه عشق پدرم به تهیه کنندگی محمدرضا شریفی  وکارگردانی محمد رضا ورزی و  بابا سیبیلو به تهیه کنندگی احمد احمدی وکارگردانی ادوین خاچیکیان موافقت کرد.

شورای پروانه نمایش در یک نگاه

شورای پروانه نمایش یا شورای بازبینی فیلم‌ها، بخشی از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که مسوول صدور یا رد پروانه ساخت برای فیلم‌های سینمایی ایران است.

شورای پروانه ساخت و نمایش نقش مهمی در خط‌دهی و ریل‌گذاری آثار سینمای ایران ایفا و مجوز ساخته شدن یا نشدن فیلم را تعیین می‌کند. همین موضوع نشان‌دهنده عمق مسوولیت این شوراست. اعضای این شورا که طبیعتاً افراد مرتبط با سینما هستند، باید براساس قوانین فرهنگی کشور درخواست‌ها را بررسی کنند و آن‌ها را پاسخ دهند.

در هرجلسه شورا، چند درخواست بررسی می‌شود و البته، گهگاه پیش می‌آید یک درخواست در چندین جلسه مطرح و بررسی شود تا نهایتاً شورا نظر نهایی‌اش را اعلام کند. این شورا وظیفه دارد براساس قوانین مصوب کشور، شرع، عرف و مصالح ملی درخواست‌های تولید را تحلیل و بررسی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =