طرح ۵۸۸ واحدی اقدام ملی مسکن در کاشان کلنگ‌زنی شد

کاشان- ایرنا- عملیات اجرایی طرح ۵۸۸ واحدی اقدام ملی مسکن در کاشان روز پنجشنبه در آیینی با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استان اصفهان و این شهرستان آغاز شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان در حاشیه این آیین به خبرنگاران گفت: امروز شاهد کلنگ‌زنی طرح ساخت ۳۹۲ واحد مسکن در کاشان هستیم که در قالب پنج بلوک و در ۱۰ طبقه ساخته خواهد شد.

غلامحسین خانی افزود: طرح در زمینی با مساحت ۱۶ هزار و ۱۴۹ مترمربع و زیربنای ۶۶ هزار و ۵۸۰ مترمربع به اجرا درخواهد آمد.

وی بیان کرد: همچنین امروز طرح ۱۹۶ واحدی آغاز شد که در زمینی به مساحت ۷۴ هزار و ۵۹۰ مترمربع و زیربنای ۳۱ هزار و ۲۲ مترمربع، در قالب ۲ بلوک در ۱۰ طبقه ساخته خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز اجرای طرح از سوی دولت تامین شده است، اضافه کرد: برای تامین هزینه ساخت برای هر یک از این واحدهای مسکونی یک میلیارد ریال تسهیلات ارایه می‌شود و مبلغ اولیه آورده متقاضیان نیز ۴۰۰ میلیون ریال است.

پس از رونمایی طرح اقدام ملی مسکن از آبان ۱۳۹۸ (شامل ساخت حدود ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده و سایر اراضی پیش‌بینی شده با مشارکت مردم) استان­‌های کشور به تدریج وارد فرایند نام‌نویسی و اجرای طرح شدند.

پیش‌بینی می‌شود طرح اقدام ملی مسکن که با هدف افزایش تولید مسکن و پاسخگویی به نیاز جامعه صورت می‌گیرد و قرار است با اولویت شهرهای جدید پیرامون کلان‌شهرها انجام ‌شود، بتواند در بلندمدت تغییراتی را در بازار مسکن ایجاد کند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن هستند که همه آنها در حال حاضر از نظر برنامه‌ریزی تعیین تکلیف شده‌اند، ۱۳۵ هزار نفر زمین‌های خود را تحویل گرفتند و یا در مرحله تحویل است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =